معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد، از امدادرسانی به ۷۷ نفر در استان خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: ۳۷ عملیات امداد و نجات در یک ماه گذشته شامل: ۲۰ عملیات جاده ای، ۱۰ مورد خدمات حضوری، یک مورد خدمات شهری، یک مورد صنعتی و کارگاهی و سه عملیات کوهستان و ۲ مورد عملیات آتش سوزی جنگل و مرتع بوده است.

 

حسینی افزود: طی این عملیات‌ها ۷۷ نفر دچار حادثه شدند که ۴۹ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۱۳ نفر در خدمات حضوری، یک نفر در خدمات شهری، دو نفر در صنعتی و کارگاهی و ۱۲ نفر در عملیات کوهستان از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: به دنبال این عملیات ۴ نفر نجات یافتند که به مراکز درمانی توسط آمبولانس هلال احمر انتقال داده شد.

 

حسینی افزود: ۱۳۲ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۴۰ تیم به همراه ۱۰ دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای ۶ مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه (از اطلاع تا حضور در صحنه) را ۱۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه و ۶ ثانیه اعلام کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲ نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود.