معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با تاکید بر اینکه رعایت شیوه‌نامه بهداشتی کرونا الزامی و بسیار حائز اهمیت است، گفت: در سال جاری ۵۰۰ واحد به دلیل عدم رعایت این شیوه نامه پلمب شدند.

به گزارش صبح ساباط، محمدرضا دهقانی با اشاره به تشدید بازرسی از مراکز تولید و توزیع مواد غذایی به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۲۴ هزار مرکز تولید و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط کارشناسان شبکه بهداشت استان یزد مورد بازرسی قرار گرفت که ۵۰۰ واحد به دلیل عدم رعایت شیوه نامه بهداشتی کرونا پلمب شدند.

وی با اشاره به ۶ هزار اخطار بهداشتی به صاحبان صنوف و واحدهای مختلف عنوان کرد: ۷۷۰ واحد متخلف نیز به مراجع قضائی معرفی شدند.

دهقانی همچنین از کشف و معدوم سازی بیش از ۴۰ هزار کیلوگرم مواد غذایی ناسالم خبر داد و بیان کرد: نمونه گیری های متعددی نیز از آب شرب مورد مصرف مردم به لحاظ میکروبی، شیمیایی و کلرسنجی انجام شد تا در این زمینه نیز اطمینان لازم حاصل شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مورد برگزاری مراسم عزاداری در ایام عزاداری محرم نیز بیان کرد: از ۲ هزار و ۸۳۰ محل برگزاری عزاداری شامل مساجد، حسینیه‌ها و تکایا بازرسی انجام شد و خوشبختانه هیئت‌ها همکاری خوبی در زمینه حفظ سلامت مردم در زمینه جلوگیری از شیوع کرونا داشتند.

دهقان با تاکید بر اینکه حفظ سلامت مردم باید مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: در این زمینه هیچ چشم‌پوشی از تخلفات بهداشتی به ویژه در زمینه عدم رعایت شیوه نامه بهداشتی مقابله با کرونا انجام نخواهد شد.