استاندار یزد گفت: محصولات شرکت شیشه اردکان علاوه بر تامین نیاز داخلی به ۵۲ کشور دنیا صادار می‌شود.

به گزارش صبح ساباط، محمد علی طالبی استاندار یزد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، از صاردات محصولات شیشه اردکان به کشورهای جهان خبر داد و گفت: محصولات شرکت شیشه اردکان علاوه بر تامین نیاز داخلی به ۵۲ کشور دنیا صادار می‌شود.

او افزود: این واحد صنعتی علاوه بر فعالیت‌های اقتصادی، برخی فعالیت‌های اجتماعی را نیز انجام می‌دهد که جای قدردانی دارد.

طالبی با اشاره به مشکلات به وجود آمده درباره زمین این شرکت، ادامه داد: از هیئت کارشناسی انتظار می‌رود همه ملاحظات را در نظر گرفته و پس از بررسی دقیق اقدام به قیمت گذاری زمین کند.

غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد نیز در این نشست، گفت: شرکت شیشه اردکان از سال ۹۲ با مشکل مربوط به تصرف ۲۰ هکتار از اراضی متعلق به راه و شهرسازی مواجه بوده و سه هکتار مازاد بر آنچه به آن واگذار شده را در این سال‌ها تصرف کرده است.

او با اشاره به درخواست مدیرعامل شرکت برای بررسی این موضوع در ستاد اقتصاد مقاومتی استان ادمه داد: دستگاه قضایی خلعیت و قلع و قمع این ۲۳ هکتار را صادر کرده و راه و شهرسازی نیز خواستار اجرای این حکم شده است.

دهشیری از تشکیل هیئت کارشناسی هفت نفره برای حل مشکل این شرکت خبر داد و اظهار داشت: گزارش ارزیابی این هیئت ظرف مدت ۲۰ روز اعلام خواهد شد و شرکت نیز تا ۲ مدت موظف به پرداخت وجه اراضی به راه و شهرسازی است تا سند این زمین به نام شرکت ثبت شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران