از روز شنبه ۲۲ شهریورماه، رزمایش مواسات و همدلی با موضوع شور عاطفه با هدف تأمین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان نیازمند برگزار می‌شود.

به گزارش صبح ساباط، مدیر کل کمیته امداد استان یزد گفت: با توجه به تقارن ” شور عاطفه‌ها ” با ایام برگزاری رزمایش مواسات و همدلی از روز شنبه ۲۲ شهریورماه لغایت جمعه یازدهم مهرماه سال جاری به مدت ۲۱ روز این رزمایش با موضوع شور عاطفه با هدف تأمین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان نیازمند برگزار می‌شود.

 

شجاعان افزود: در شور عاطفه‌های امسال رویکرد این نهاد با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و ضرورت رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با شیوع کرونا، مبنی بر کاهش پایگاه‌های اصلی است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: به علت تداوم شیوع ویروس منحوس کرونا و تغییر در نظام آموزشی شرایط اقتصادی و تورم و همچنین افزایش نیازمندی‌های دهک‌های پایین جامعه به‌ویژه مددجویان تحت حمایت، دامنه احسان و نیکوکاری برای تأمین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان منطبق با نظام آموزشی جدید (ملزومات اساسی برای آموزش غیرحضوری) موردنظر است.

وی تصریح کرد: این نهاد در نظر دارد با کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم نیکوکار در رویداد ملی “شور عاطفه‌ها” نسبت به تأمین بسته‌های حمایتی تحصیلی با اولویت “ملزومات آموزش غیرحضوری” برای دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت این نهاد اقدام کند و در صورت بازگشایی مدارس برای تهیه نوشت‌افزار، کیف و کفش، پوشاک در کنار ملزومات آموزش از راه دور نیز به این کمک‌ها افزوده می‌شود.

شجاعان گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف ازجمله خیران، مؤسسات خیریه، مراکز نیکوکاری و همچنین تعامل و هم‌افزایی با مراکز دولتی، علمی و دانشگاهی، اقتصادی، تجاری، اصناف و بازاریان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر رویداد ملی شور عاطفه‌ها برنامه‌ریزی‌شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما