اینکه در این زمانه دختر یا زنی به کمتر مردی میتواند اعتماد کند؛ معضل بزرگی است و امیدوارم که پرداختن به این موضوع تلنگری باشد برای آن بخش از مردان جامعه که نگاه منفی به جامعه زنان دارند.

به گزارش صبح ساباط؛ فیلم کوتاه “تفاله” به تهیه کنندگی و کارگردانی محمود ساعی در یکی از دانشگاه های تهران کلید خورد.

این فیلم که درون مایه اجتماعی دارد؛ گوشه ای از مشکلات زنان در جامعه را سوژه خود قرار داده.

محمود ساعی گارگردان این فیلم با بیان اینکه “تفاله” به یکی از معضلات زنان در جامعه پرداخته است؛ گفت: اینکه در این زمانه دختر یا زنی به کمتر مروی میتواند اعتماد کند؛ معضل بزرگی است و امیدوارم که پرداختن به این موضوع تلنگری باشد برای آن بخش از مردان جامعه که نگاه منفی به جامعه زنان دارند.

در داستان تفاله آمده است: دختری از شهرستان برای تحصیل به تهران آمده و به درخواست دوستش شبی به تولد او میرود. همه چیز خوب پیش میرود که ناگهان یکی از مهمانان…

در تفاله متین چدن، حنانه رضازاده، الینا صادقیان، شایان شاهسوند، آرزو مجیدی، سمانه هادی نژاد، تایماز بختیاری و محمود ساعی نقش آفرینی میکنند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از:
نویسنده: سمیرا سفیدرو، دستیار کارگردان: بهنام زلفی، منشی صحنه:سمیه مهدئی، تصویربردار: بهنام نوروزی، دستیار تصویر: سعید حسنلو، صدابردار: کوروش فرجاد و هدی فضل اللهی، مدیرتولید: آرزو مجیدی، گریم: الهام براتی، طراح صحنه و لباس: معصومه مهدئی، تدارکات: تایماز بختیاری و خواننده: عرفان بحیرایی