معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی یزد گفت: به خاطر ویروس کرونا آیین سنتی ۱۳ محرم (فردا) بر خلاف سال‌های گذشته بدون حرکت دسته‌های عزادار و فقط به صورت روضه‌خوانی به مدت ۲ ساعت در فضای باز مسجد ملااسماعیل و با رعایت دستورات بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش صبح ساباط، حجت‌الاسلام سید ناصر حیدری از مردم خواست برای پیشگیری از کرونا نسبت به رعایت نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و با داشتن ماسک در مراسم شرکت کنند.

به گفته وی این آیین سنتی برای استفاده مردم از طریق فضای مجازی با بهره‌گیری از رسانه‌های گروهی و شبکه‌های اجتماعی به صورت کامل و زنده پوشش داده می‌شود که تمهیدات لازم انجام شده است .

این مراسم با رعایت نکات بهداشتی از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح برگزار می‌شود.

رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک، ضد عفونی کردن و عدم اجتماع و ازدحام نکات مهمی است که باید در مجالس سوگواری  رعایت شود.

امسال طبق مقررات تمامی هیات‌ها برای برگزاری مجالس عزاداری باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه بیرق اقدام می کردند  و بعد از انجام تعهد، کد رهگیری فعالیت برای آنها صادر می شد که در قبال آن می‌توانند مجالس و برنامه‌های خود را انجام دهند.

استان یزد یک هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی دارد که تاکنون یک هزار هیات در سامانه کشوری بیرق سازمان تبلیغات اسلامی کشور نام‌نویسی کردند.

  • منبع خبر : ایرنا یزد