فرماندار میبد : آبگیری آب انبار‌ها در ذخیره سازی آب سالم به احیاء فضا‌های تاریخی منجر می شود.
 به گزارش صبح ساباط، فلاح در جلسه احیاء آب انبار‌ها با بیان اینکه آبگیری سه آب انبار موجود در سطح شهرستان میبد با رعایت و نظارت برکیفت آب ذخیره شده از اولویت میراث فرهنگی است، گفت: آب انبار‌ها ظرفیت‌های خوبی در روز‌های بحران آب است و آب ذخیره شده در آب انبار‌ها با ویژگی معماری که دارد از خنک‌ترین آبها است و می‌تواند منبعی سالم از آب شیرین در روز‌های بحران آب مورد استفاده قرارگیرد.
فرماندار میبد تصریح کرد: تاکنون ۱۵۰ آب انبار در شهرستان میبد شناسایی شده است که تعدادی از آن وقف اولادی و بدون پرونده است، اما درعین حال ۲۰ آب انبار تاکنون درشهرستان میبد با همکاری دهیاری‌ها احیاء شده است.
سید علی اکبر اسعدی مسئول واحد عمران و بازآفرینی شهرداری میبد نیز به لزوم انجام این اقدام به صورتی نظام‌مند و پرهیز از اعمال سلیقه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: شهرداری آمادگی لازم را برای احیای آب انبار‌ها با همکاری اداره میراث فرهنگی دارد.
آب‌انبار‌ها فضای سرپوشیده‌ای است که برای ذخیره آب معمولاً در زیرزمین ساخته می‌شود. در مناطق کم‌آب و بیابانی آب‌انبار را از آب باران یا جویبار‌های فصلی پر می‌کردند و این سازه به منظور ذخیره آب در فصول پرآب و استفاده از آن در بقیه ایام سال ساخته می‌شد.
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما