فرماندار اردکان گفت: ما تازه زمانی که واحد در حال ساخت است از اخبار متوجه می‌شویم که یک واحد صنعتی دیگر هم دارد ساخته می‌شود.

به گزارش صبح ساباط، بهروز شهابی‌زاد فرماندار شهرستان اردکان پیرامون احداث بدون برنامه واحدهای صنعتی در اردکان گفت: جهت واگذاری‌های صنعتی در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام می‌کنند و از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت استعلام‌هایی گرفته و مجوز صادر می‌شود و بعدا در کارگروه زیربنایی مجوز تبدیل به زمین می‌شود.

وی ادامه داد: اما نکته قابل توجه این است که متأسفانه اصلا شهرستان در جریان کار نیست یعنی هیچ درخواست، تقضا و اعلامی به فرمانداری نمی‌شود و ما تازه زمانی که واحد در حال ساخت است از اخبار متوجه می‌شویم که یک واحد صنعتی دیگر هم دارد ساخته می‌شود.

فرماندار اردکان اظهار داشت: برای یک واحد صنعتی مجوز صادر می‌شود در حالی که فرمانداری اصلا از کم و کیف این واحد اطلاعی ندارد و نمی‌دانیم قرار است چند نفر دیگر وارد شهرستان شوند.

شهابی‌زاد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مشکل تأمین آب این واحدها است که اصلا آیا مشخص شده است که این واحد چقدر آب لازم دارد و قرار است این آب از کجا تأمین شود؟

وی عنوان کرد: لذا اینکه من گفتم اجازه احداث فاز دو گندله‌سازی را نمی‌دهم به این جهت است که در حال حاضر مسائل اجتماعی شهر و تبعات اجتماعی که احداث واحدهای صنعتی در شهر به دنبال دارد، برای ما مهم است چرا که شرایط کنونی حاکم بر شهرستان نارضایتی‌های اجتماعی را ایجاد کرده است.

فرماندار اردکان تأکید کرد: لذا اگر درباره احداث واحد جدید مانند فاز دو گندله‌سازی از من استعلام شود، معتقدم صلاح نیست، با این وجود اگر جای دیگر بررسی کرده و مجوزی داده است و این اقدام قانونی باشد من نمی‌توانم کاری کنم و صرفا نارضایتی‌ام را اعلام می‌کنم.

شهابی‌زاد تصریح کرد: مشکل این است که اصلا در شهرستان اردکان استعلام گرفته نمی‌شود در حالی که این انتظار منطقی است که باید از فرمانداری به عنوان بالاترین مقام اجرایی شهرستان سئوال شود که آیا ایجاد واحد جدید از نظر اجتماعی پذیرش دارد یا خیر؟

وی افزود: در شهری مثل اردکان که در حال حاضر ۱۸ هزار نفر نیروی کار غیربومی دارد آیا این شهر ظرفیت این را دارد که باز هم بخواهد پذیرای نیروی جدید باشد و آیا می‌توان تبعات اجتماعی و فرهنگی این اقدامات را نادیده گرفت.

  • منبع خبر : یزدرسا