دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد با اشاره به وضعیت قرمز استان یزد از نظر شیوع کرونا از افزایش اعمال محدودیت‌ها خبر داد.

به گزارش صبح ساباط، احمد ترحمی دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد گفت: با توجه به اعلام وزارت بهداشت متأسفانه استان یزد نیز از نظر میزان شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

وی افزود: طبعا وضعیت قرمز علاوه بر اعمال محدودیت‌های ویژه رعایت هرچه بیشتر مردم را می‌طلبد و انتظار داریم این همراهی و همدلی وجود داشته باشد.

ترحمی اظهار داشت: محدودیت‌هایی که ما بر اساس دستورالعمل‌ها در مناطق قرمز داریم شامل ممنوعیت هرگونه تجمع، اعم از ممنوعیت تمرین و انجام مسابقات ورزشی، تعطیلی سالن‌ها و مراسم عروسی، تعطیلی مهدکودک‌ها، استخرهای سرپوشیده، سالن‌های سینما و تئاتر و مراکز مشابه و همچنین تعطیلی موزه‌ها و باشگا‌های ورزشی سالنی و شهربازی‌ها است.

وی تأکید کرد: البته در کنار همه این محدودیت‌هایی که می‌تواند بخشی از پیشگیری از موجب شود آن چیزی که مهم‌تر از این همه این‌ها است، کاهش تماس و قطع زنجیزه  انتقال است که به نظر همه متخصصین مهم‌ترین راهبردی است که می‌تواند در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا مؤثر باشد.

معاون سیاسی-امنیتی استاندار یزد مسافرت را یکی از عوامل اصلی رشد شیوع کرونا دانست و تصریح کرد: آمار تردد وسایل نقلیه در جاده‌های بین‌استانی و بین‌شهری در چهار ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که رابطه جدی بین افزایش سفرهای مردم با افزایش شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان جدید وجود دارد.

ترحمی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، عنوان کرد: آزمون کارشناسی با شدیدترین دستورالعمل‌های ایمنی و استانداردهای خاص و توجه ویژه برگزار می‌شود و من به داوطلبین و خانواده‌هایشان اطمینان خاطر می‌دهم که چیزی که در آزمون اتفاق خواهد افتاد قطعا با رعایت حداکثر دستورالعمل‌های بهداشتی خواهد بود.

  • منبع خبر : یزدرسا