رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اعلام کرد: بنا به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا پایان مردادماه امسال تمام بدهی‌های معوق بنیاد شهید به نهادهای آموزشی کشور تسویه می‌شوند.

به گزارش صبح ساباط به نقل از ایسنا، «سعید اوحدی» در جریان نشست امضای تفاهم‌نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در یزد که با حضور استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران کل برگزار شد، با اشاره به موضوع تامین زمین و ساخت ۳۷۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران استان، اظهار کرد: حل ۱۰۰ درصد مسکن جامعه ایثارگری یزد با همکاری مدیریت ارشد استان مهمترین دلیل این سفر به دارالعباده است.

وی انسجام و هماهنگی مدیران و مسئولان اجرایی در حوزه‌های مختلف را از جمله مهمترین ویژگی مدیریتی در استان یزد برشمرد و افزود: برخورداری از مدیران جانباز و ایثارگر، رمز دستیابی به دستاوردهای بزرگ در حوزه‌های مختلف است.

معاون رئیس جمهور با بیان این‌ که مقام معظم رهبری به بنیاد شهید عنوان مقدس‌ترین نهاد کشور را اعطا کردند، گفت: کسب این عنوان به دلیل برخورداری از فرصت ارائه خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران در سطح کشور است.

اوحدی مدیریت جهادی را لازمه توسعه و تقویت خدمت در بنیاد شهید دانست و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را مهمترین مأموریت بنیاد شهید است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اقتدار امروز ایران اسلامی مدیون رشادت و خون شهدا عنوان و تصریح کرد: مطالبه جامعه ایثارگری حق خانواده شهدا و ایثارگران است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

این مسئول با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، تأکید کرد: توسعه همه جانبه ایران اسلامی و تنها راه مقابله ایمن در برابر استکبار جهانی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

معاون رئیس جمهور فراکسیون ایثارگری مجلس شورای اسلامی را ظرفیت مناسبی برای تقویت ارائه خدمت به جامعه ایثارگری دانست و بیان کرد: کارگروه ویژه مسکن، درمان و اشتغال در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تشکیل شده است.

وی افزود: قانون یک حقی با مصوبه مجلس برای جامعه ایثارگری قائل شده که به طبع آن اگر دستگاه‌های مختلف از بنیاد شهید مطالباتی داشته باشند نباید فشار را به خانواده و فرزندان شهدا وارد کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان این که حتماً تا پایان مردادماه امسال بدهی‌های معوق بنیاد شهید به مجموعه‌ها و نهادهای آموزشی کشور تسویه می‌شوند، خاطرنشان کرد: حمایت از تشکل‌های ایثارگری از جمله مهمترین اولویت‌های اجرایی بنیاد شهید است.

اوحدی در پایان خاطرنشان کرد: مطالبه‌گری از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مهمترین رسالت تشکل‌های ایثارگری در کشور است.

  • منبع خبر : ایسنا