مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان یزد، از پرداخت هشت میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بدون بهره به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند خبر داد.

به گزارشصبح ساباط، زارع بیدکی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در ریشه‌کنی فقر و مشکلات اجتماعی، گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت طی چهارماهه نخست امسال هشت میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بدون بهره به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه تسهیلات این صندوق برای ایجاد اشتغال، امور درمانی، مسکن، ازدواج و امور تحصیلی به مددجویان پرداخت می‌شود، افزود: ۴۷ هزار نفر در این صندوق افتتاح حساب کرده‌اند و با گردش وجه سپرده گزاری از سوی نیکوکاران در این صندوق امکان پرداخت تسهیلات برای مددجویان و اقشار نیازمند فراهم می‌شود.

مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان یزد گفت: ۱۳۴۸ نفر از مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند از تسهیلات اعطائی طی چهارماهه ابتدای سال ۹۹ بهره‌مند شدند.

زارع افزود: از مجموع تسهیلات اعطایی به نیازمندان چهار میلیارد و ۵۰۳ میلیون تومان وام کارگشایی، یک میلیارد و ۹۴۴ میلیون تومان برای ایجاد اشتغال، یک میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان وام تعمیر مسکن و ودیعه مسکن و ۸۱۸ میلیون تومان وجوه اداره شده خیران برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان بود.

طی این مدت ۱۰۴۱ نفر از نیازمندان از سوی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان یزد برای دریافت تسهیلات کارگشایی و ودیعه مسکن به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی شدند و درمجموع پنج میلیارد و ۳۷۳ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به آنان اعطاشده است

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما