نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری اعلام کرد: آزمون دکتری امسال با حضور 3124 نفر داوطلب در حوزه‌های امتحانی برگزار شد.
 سید محسن میرحسینی اظهار داشت:آزمون دکتری امسال طبق دستورعمل‌های ابلاغ شده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی امروز پنجشنبه نهم مردادماه همزمان با سراسر کشور در استان یزد نیز با حضور ۳۱۲۴ نفر داوطلب در حوزه‌های امتحانی دانشگاه یزد و آموزشکده فنی شهید صدوقی برگزار شد.

از مجموع داوطلبان شرکت‌کننده‌ در این آزمون در استان یزد، تعداد ۱۳۶۲ داوطلب زن و ۱۷۶۲ داوطلب مرد  هستند. وی افزود: ۶۵۰ نفر از داوطلبان مرد در دانشکده فنی شهید صدوقی و مابقی داوطلبان در دانشگاه یزد به رقابت پرداختند.

دکتر میرحسینی تصریح کرد: در این آزمون با رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی فاصله صندلی‌های داوطلبان به بیش از یک و نیم‌متر و تعداد سالن‌ها و حوزه‌های امتحانی نیز به سه برابر افزایش یافت تا در هر حوزه تعدادکمتری داوطلب حضور داشته باشند. وی همچنین از ایجاد فضای مناسب برای ورود به حوزه امتحانی با هدف جلوگیری از ازدحام داوطلبان و الزام آنان به رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک خبر داد و افزود: به منظور حفظ سلامت داوطلبان و دست‌اندرکاران کلیه ملزومات بهداشتی در اختیار آنان قرار داده شد و از ورود داوطلبان مشکوک به کرونا نیز به حوزه‌ها جلوگیری و در فضایی مجزا از این افراد آزمون گرفته شد.

دکتر سید محسن میرحسینی گفت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه هفته آینده ۱۶ تا ۱۸مردادماه ۹۹ برگزار خواهد شد. وی خاطرنشان کرد تاکنون هیچگونه تصمیمی مبنی بر تعویق زمان برگزاری آزمون سراسری از سوی مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور اتخاذ نشده است.

  • منبع خبر : یزد رسا