سید محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری؛ طی حکمی حمیدرضا علومی‌یزدی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علامه‌طباطبائی را به عنوان رئیس مرکز امور حقوقی بین‌المللی منصوب کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری طی حکمی حمیدرضا علومی‌یزدی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علامه‌طباطبائی را به عنوان رئیس مرکز امور حقوقی بین‌المللی منصوب کرد.

علومی یزدی که پیش از این معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم تحقیقات و فن آوری بود سابقه ریاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و معاونت پژوهشی این دانشگاه را نیز در کارنامه دارد. این دانشیار گروه حقوق خصوصی دانشگاه علامه دارای مدرک دکتری حقوق قراردادهای تجاری از دانشگاه اکستر انگلستان و از متخصصین داوری و حل و فصل اختلافات بین‌المللی است.

خاطر نشان میگردد؛ پیش از این و از مردادماه سال گذشته، ابراهیم بیگ‌زاده استاد و رئیس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی عهده‌دار سمت ریاست مرکز امور حقوقی بین‌المللی بود.

متن حکم محمود واعظی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر حمیدرضا علومی یزدی

نظر به تعهد، تخصص و تجربیات ارزنده جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «رئیس مرکز امور حقوقی بین‌المللی» منصوب می‌شوید.

ضروری است ضمن نمایندگی جمهوری اسلامی در تمامی پرونده‌های بین‌المللی از جمله دعاوی مطروحه نزد دیوان بین‌المللی دادگستری در خصوص دارایی‌های ایران و نقض معاهدات دو یا چند جانبه، با بهره‌گیری از کلیه امکانات و نیروهای متخصص و مجرب، آرای صاحب‌نظران و ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و مراکز معتبر داخلی و خارجی در حوزه حقوق بین‌الملل، نسبت به طرح، تعقیب و دفاع به هنگام از دعاوی دولت و دستگاه‌های دولتی نزد مراجع بین‌المللی اعم از دادگستری و داوری، راهکار مدبرانه اتخاذ و اقدام بایسته نمایید. همچنین وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی را در رابطه با حقوق و تعهدات بین‌المللی با ارائه خط مشی شایسته یاری نموده و در تنظیم قراردادهای بین‌المللی و خدمات حمایتی و معاضدتی حقوقی، مشاورت و اهتمام ورزید.
توفیق شما را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.