محمدعلی طالبی گفت: تعهداتی دستگاه‌های مختلف استان برای ایجاد اشتغال کف آن چیزی است که می‌تواند اتفاق بیفتد و توان استان برای ایجاد اشتغال بسیار فراتر از این تعهدات است.

به گزارشصبح ساباط، محمدعلی طالبی بعداز ظهر امروز در نهمین نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد گفت:  شیوع کرونا و همچنین قطعی و اشکال در سامانه‌ها موجب شده که دستگاه‌ها به راحتی برخی کم کاری‌ها را به این موارد نسبت دهند البته نمی توان نقش این موضوعات را  در  تاخیر در اقدامات و فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال انکار کرد.

وی ادامه داد: تعهداتی که دستگاه‌های مختلف استان برای ایجاد اشتغال دادند کف آن چیزی است که در استان یزد می‌تواند اتفاق بیفتد و توان و ظرفیت استان برای ایجاد اشتغال بسیار فراتر از این تعهدات است چرا که هر روز در استان عرصه‌های جدیدی را برای کار و فعالیت مشاهده کنیم که این عرصه ها به رونق بهتر و هر چه بیشتر فعالیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان کمک می‌کنند.

استاندار یزد گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید فارغ از این سهمیه‌ها و آمارها در جهت رشد فعالیتی خود در راستای توسعه اشتغال استان قدم‌های مثبت و سازنده ای را بردارند و جبران چند ماه ابتدای سال که درگیر کرونا بودیم نیز بشود چرا که هنوز ما درگیر کرونا هستیم اما فعالیت‌های اقتصادی به نوعی در حال برگشت به شرایط عادی هستند و محدودیت های ماه‌های ابتدای سال را ندارند و باید به جبران گذشته پرداخت.

طالبی در خصوص تسهیلات ارائه شده برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا عنوان کرد: باید از سوی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در حوزه اطلاع رسانی برای دریافت این تسهیلات از سوی متقاضیان و واحدهای آسیب دیده از کرونا اقدامات لازم صورت گیرد چرا که آماری ثبت نامی درصد پایین از سهمیه اختصاص یافته به استان را نشان می‌دهد البته مکاتباتی نیز با تهران خواهیم داشت که فرایند اعطای تسهیلات راحت‌تر صورت گیرد.

وی افزود: بانک‌ها باید فرایند ارائه تسهیلات را سرعت ببخشند و برخی ناهماهنگی با معرفی رابطین بین بانک‌ها و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی رفع شود علاوه بر آن اطلاع رسانی به افرادی که برای ثبت نام آنها برای دریافت تسهیلات تایید شده است نیز صورت بگیرد تا شاهد افزایش جذب سهمیه تسهیلات واحدهای آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا در استان باشیم.

  • منبع خبر : یزدرسا