به گزارش صبح ساباط به نقل از خبرگزاری تسنیم یزد، جمال‌الدین عزیزی بندرآبادی ظهر امروز در دیدار شهرداران یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اظهار داشت: در این روز و هفته سعی بر این است که مردم با خدمات شهرداری‌ها بیشتر آشنا شوند […]

به گزارش صبح ساباط به نقل از خبرگزاری تسنیم یزد، جمال‌الدین عزیزی بندرآبادی ظهر امروز در دیدار شهرداران یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اظهار داشت: در این روز و هفته سعی بر این است که مردم با خدمات شهرداری‌ها بیشتر آشنا شوند و اتفاقاتی که در شهر رخ می‌دهد به آنها ارائه شود.

وی با بیان اینکه در شهرداری، پنج منطقه و ۱۰ سازمان داریم که وظایف محوله را انجام می‌دهند گفت: وظایف شغلی شهرداری در شهر نزدیک به ۳۰۰ وظیفه است که به صورت مستقل انجام می‌شود.

شهردار یزد افزود: سازمان‌های شهرداری در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیتند که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، سیما و منظر شهری، آتش نشانی، عمران، آرامستان‌ها و موارد مختلف دیگر این فعالیت‌ها پراکنده هستند.

عزیزی بندرآبادی افزود: مناطق پنج‌گانه شهرداری هم عمدتا مسئول نظارت بر ساخت و ساز و صدور پروانه‌ها در شهر هستند و علاوه بر اینکه وظیفه نگهداری تاسیسات شهرداری در نقاطی که در مدیریت آنهاست را برعهده دارند.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ تاکیداتی بر موضوعاتی خاص بود که از جمله این موارد، بحث جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجازی بود که در شهر یزد متاسفانه آمار این ساختمان‌ها بسیار زیاد است.

شهردار یزد افزود: اقداماتی در این حوزه صورت گرفته و در حال حاضر سامانه استعلامات شهرداری کاملا آماده بهره‌برداری شده و یکی از ویژگی‌های دیده شده در این سامانه، صدور پروانه مکانیزه است که می‌تواند زمینه تسریع در امور را فراهم کند.

عزیزی بندرآبادی با بیان اینکه در این سامانه همکاری نهادهایی از جمله اسناد رسمی، ثبت اسناد و نظام مهندسی لازم است که به صورت کامل بتوان هوشمندسازی را انجام داد گفت: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش تخلفات ساختمانی، استقرار پلیس ساختمان در مناطق مختلف شهرداری بوده که تاثیر بسیار بالایی داشت.

وی با بیان اینکه سال گذشته پلیس ساختمان در منطقه ۴ عملکرد بسیار خوبی داشت گفت: امسال هم در مناطق یک و سه این طرح در حال اجرا است که انشاالله بتوانیم زمینه کاهش تخلفات ساختمانی به پایین‌ترین حد ممکن را فراهم کنیم.