به گزارش صبح ساباط، سجادی پوررئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به تاثیر شیوع بیماری کرونا بر بخش کشاورزی، گفت: بر اساس برآورد‌های انجام شده در ۷۰ روز اول امسال، ویروس کرونا ۲۱۰ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف کشاورزی استان ضرر و زیان وارد کرد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد در نشست کارگروه اقتصادی، […]

به گزارش صبح ساباط، سجادی پوررئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به تاثیر شیوع بیماری کرونا بر بخش کشاورزی، گفت: بر اساس برآورد‌های انجام شده در ۷۰ روز اول امسال، ویروس کرونا ۲۱۰ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف کشاورزی استان ضرر و زیان وارد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: بر مشکلات به وجود آمده در بخش کشاورزی استان به واسطه شیوع ویروس کرونا واقفیم و به دنبال حل این مشکلات هستیم.

عظیمی ادامه داد: در این رابطه خسارت‌های واحد‌های آسیب‌دیده کشاورزی استان برای جبران با جدیت در حال احصاء است.

او افزود: همچنین در تلاش هستیم مسائل موجود در تأمین و توزیع نهاده‌های دامی که خاص استان یزد نیست و کل کشور با آن درگیر است را رفع کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با تاکید بر حمایت این معاونت از توسعه گلخانه‌های استاندارد در استان یزد عنوان کرد: گلخانه‌های صنعتی پاک‌ترین اشتغال‌زایی را به همراه دارند و یکی از سیاست‌گذاری‌های در نظر گرفته شده در این حوزه، بالا بردن بازدهی گلخانه‌های استاندارد و توسعه گلخانه‌های هیدروپونیک است.

عظیمی تاکید کرد: وجود و تأسیس اتحادیه‌ها در هر حوزه‌ای لازم و با اهمیت است، اما نباید شاهد انحصار و تبعیض در اتحادیه باشیم.

منبع: باشگاه خبرنکاران