به گزارش صبح ساباط، فریبا آیت‌اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کار استان یزد با بیان اینکه به سه گروه از مشاغل متضرر از کرونا تسهیلات پرداخت می‌شود، اظهار داشت: یک گروه بنگاه‌هایی هستند که شدیدا از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند که می‌توانند به ازای هر شاغل بیمه شده، ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دریافت […]

به گزارش صبح ساباط، فریبا آیت‌اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کار استان یزد با بیان اینکه به سه گروه از مشاغل متضرر از کرونا تسهیلات پرداخت می‌شود، اظهار داشت: یک گروه بنگاه‌هایی هستند که شدیدا از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند که می‌توانند به ازای هر شاغل بیمه شده، ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

وی گفت: گروه بعدی بنگاه‌هایی هستند که در زمان شیوع کرونا به دستور دولت تعطیل شده‌اند که دولت به این بنگاه‌ها به ازای هر شاغل بیمه شده، ۱۶ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کار استان یزد افزود: گروه بعدی، رانندگان مسافری خویش‌فرما اعم از رانندگان دورن‌شهری و برون‌شهری هستند که به این گروه، نیز ۶ میلیون تومان تسهیلات می‌توانند دریافت کنند.

آیت‌اللهی خاطرنشان کرد: کارمزد این تسهیلات ۱۲ درصد و با تنفس سه ماهه است که بازپرداخت آن از مهرماه آغاز می‌شود و مجموع مدت بازپرداخت آن نیز ۲۴ ماه در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: پرداخت این تسهلات از هفته آینده توسط بانک‌های عامل آغاز می‌شود و متقاضیان باید در قسمت تسهیلات کرونا سامانه کارا، ثبت‌نام کرده باشند.

منبع: یزد رسا