به گزارش اشکذرخبر،آرش نواب مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در جمع اصحاب رسانه افزود: این طرح ها شامل ۳۶ هزار و ۸۸۷ کیلومتر شبکه متوسط ، ۱۸۲ هزار و ۶۷۹ کیلومتر شبکه ضعیف ، نصب ۶۰ دستگاه ترانس و سه هزار و ۱۳۰ عددچراغ روشنایی است. وی تعداد مشترکان شرکت توزیع برق استان […]

به گزارش اشکذرخبر،آرش نواب مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در جمع اصحاب رسانه افزود: این طرح ها شامل ۳۶ هزار و ۸۸۷ کیلومتر شبکه متوسط ، ۱۸۲ هزار و ۶۷۹ کیلومتر شبکه ضعیف ، نصب ۶۰ دستگاه ترانس و سه هزار و ۱۳۰ عددچراغ روشنایی است.

وی تعداد مشترکان شرکت توزیع برق استان را ۶۸۸ هزار و ۲۹۶ مشترک بیان  و اظهار داشت: از این تعداد ۲.۳ درصد عمومی ، ۱.۴ درصد کشاورزی ، ۱.۷ درصد صنعتی ، ۱۳.۴ درصد تجاری ، ۸۰.۳ درصد خانگی و مابقی سایر مشترکان است.

۶۸ دقیقه میزان خاموشی به ازای هر مشترک در یزد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق یزد با بیان اینکه میزان خاموشی برق در استان به ازای هر مشترک در سال معادل ۶۸ دقیقه است، خاطرنشان کرد: این میزان مصرف در میانگین کشوری ۸۸۰ دقیقه ثبت شده و از این لحاظ نیز یزد رتبه نخست کشور را دارد.

وی با بیان اینکه چشم انداز این شرکت این است که میزان خاموشی برق در استان به ازای هر مشترک را به ۲۱ دقیقه برسد گفت: تامین برق پایدار، بهبود کیفیت خدمات قابل ارائه و افزایش مشترکان از دیگر رویکردهای این شرکت است.

برخورداری ۹۹ درصد روستاهای استان از نعمت برق

وی با بیان اینکه هم اکنون افزون بر ۹۹  درصد از جمعیت روستایی استان دارای برق هستند گفت: اکنون روستایی بدون برق دارای پنج خانوار ساکن در استان نداریم به طوریکه از ۹۷۶ روستایی استان ، ۹۴۴ روستا آنها از نعمت این انرژی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق یزد اضافه کرد: همچنین ۲ هزار و ۲۸۲ چاه کشاورزی استان برق‌دار هستند.

رتبه نخست تعداد مشترکان در کشور

وی با بیان اینکه  استان یزد از لحاظ تعداد مشترکان صنعتی و مصرف برق این مشترکان در کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده است گفت: ۵۴ درصد مشترکان توزیع برق استان را بخش صنعتی تشکیل می دهد که این آمار در کشور ۳۳.۴ درصد است.

نواب مجموع طول شبکه هاب فشار متوسط و ضعیف استان یزد را ۱۹ هزار و ۳۳۸ کیلومتر بیان کرد و افزود: از این میزان ۱۰ هزار و ۷۴۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط و هشت هزار و ۵۷۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق یزد تعداد و ظرفیت ترانسفو ماتور منصوبه در استان را ۱۶ هزار و ۹۷ مورد با ظرفیت ۲ هزار و ۵۷ مگاوات بیان  و اظهار داشت : روند پیک بار مصرف برق استان در سال ۹۲ ، ۴۰۰ مگاوات بود که اکنون این رقم به ۹۲۹ مگاوات رسیده است و پیش بینی می شود که این رقم به یکهزار و ۶۴ مگاوات برسد.

طلب یکصد میلیارد تومان برق از مشترکان 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد طلب این شرکت از مشترکان برق را یکصد میلیارد تومان بیان کرد و افزود: از این مبلغ ۲۵ میلیون تومان مربوط به بخش خانگی ، ۴۱ میلیارد تومان صنعتی و مابقی دستگاه‌های ادارای و سایر مشترکان هستند.

وی خاطر نشان کرد: تاکید بر این است که برق هیچ یک از مشترکان قطع نشود و ضمن برخورد خوب ،عزت نفس آنها حفظ شود و تا جایی هم که امکان داشته با مشترکان مساعدت لازم می شود اما در برخی مواقع به دلیل سوء استفاده برخی مشترکان مجبور به قطع می شویم.

رتبه استان یزد در بهره برداری از نیروگاه های خورشیدی

تاکنون ۹ نیروگاه تولید پراکنده با ظرفیت ۴۲ مگاوات در استان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در بحش انرژی‌های تجدید پذیر نیز در مجموع ۲۸۸ نیروگاه کوچک و بزرگ خورشیدی با ظرفیت ۳۸ مگاوات در حوزه شرکت توزیع برق راه‌اندازی شده است که البته ۱۰۱ مورد انها مربوط به منازل مسکونی است.

مهندس نواب در این باره یاداور شد: نیروگاه‌های بالای ۷ مگاوات در حوزه فعالیت‌های شرکت برق منطقه‌ای است که استان یزد از این لحاظ با هشت نیروگاه به ظرفیت قریب ۶۰ مگاوات از مجموع ۱۲۰ نیروگاه بزرگ خورشیدی با تولید بیش از ۷۰۰ مگاوات در کشور جایگاه نخست را دارد ولی هنوز تا تولید ایده‌ال در این حوزه بسیار فاصله داریم.

پرداخت هزینه بابت نصب کنتور برق خط قرمز شرکت توزیع برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق یزد گفت: بابت نصب کنتور برق هیچ هزینه نیاید توسط مشترکان پرداخت شود بلکه این خط قرمز ما است و اگر گزارشی در این زمینه از مشترکان دریافت شود با خاطی برخورد می شود.

وی اظهار داشت: وظیفه نیروهای شرکت خدمت رسانی به مردم است و نباید در زمینه نصب کنتور هزینه دریافت شود.