به گزارش اشکذر خبر، محمدحسین سلمانی مدیر کل کمرگ استان یزد در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به عملکرد تجارت خارجی استان در دهه ماهه امسال، گفت: در این مدت دو میلیون و پانصد و ده هزار تن کالا به ارزش بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال از گمرگ استان یزد […]

به گزارش اشکذر خبر، محمدحسین سلمانی مدیر کل کمرگ استان یزد در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به عملکرد تجارت خارجی استان در دهه ماهه امسال، گفت: در این مدت دو میلیون و پانصد و ده هزار تن کالا به ارزش بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال از گمرگ استان یزد به خارج از کشور صادر شده است.

سلمانی افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۵۸ درصد و از نظر ارزش صد و ۱۰ درصد رسد داشته است.

مدیر کل گمرگ استان یزد با بیان اینکه: همچنان کاشی و سرامیک در رتبه اول صادرات قرار دارد، تصریح کرد: میلگرد، پروفیل، هیدروکربن، نایلون، نایلکس، ظروف شیشه ای، پسته و مغز پسته از جمله اقلام و کالا‌های صادراتی استان هستند.

سلمانی بیان کرد: هم چنین در این مدت ۸۷ هزار تن کالا به ارزش صد و ۷۶ میلیون و نهصد و ۶۶ هزار دلار از کمرگ به استان وارد شده است.

مدیر کل گمرک استان ادامه داد: میزان صادرات کالا به استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن صد و ۲ و از نظر ارزش ۲۲ درصد افزایش داشته است.

او افزود: عمده واردات به کمرگ استان مواد اولیه، ماشین آلات، تجهیزات و خط تولید است که از کشور‌های ترکیه، چین، امارات، ایتالیا، آلمان و عراق وارد می‌شود.

مدیر کل گمرگ استان گفت: بیشترین صادرات استان از کشور‌های عراق، پاکستان، افغانستان، تایلند، ترکیه و سوریه انجام می‌گیرد.