به گزارش اشکذرخبر، حجت الاسلام و المسلمین حسین زارع‌زاده در نشست خبری که به مناسبت اعلام برنامه‌های غدیر در یزد برگزار شد اظهار داشت: در ارتباط با عید غدیر، موقوفات زیادی در یزد وارد شده است. وی خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام ولایت علوی، در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر […]

جشن عید غدیر در 25 امامزاده یزد برگزار می‌شود

به گزارش اشکذرخبر، حجت الاسلام و المسلمین حسین زارع‌زاده در نشست خبری که به مناسبت اعلام برنامه‌های غدیر در یزد برگزار شد اظهار داشت: در ارتباط با عید غدیر، موقوفات زیادی در یزد وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام ولایت علوی، در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور و همزمان در ۲۵ امامزاده و بقعه متبرکه در استان یزد، جشن عید غدیر برگزار می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی، سخنرانی مذهبی، مذداحی، پرده‌‌خوانی غدیر، پیاده‌روی، سرود، نمایش عروسکی از جمله برنامه‌های متنوعی است که برای این ایام در نظر گرفته شده است.

زارع زاده با اشاره به اهدای پرچم حرم امیرالمومنین(ع) به آستان مقدس سید ابوالقاسم نصر آباد درروز عید غدیر گفت: برنامه‌های اختصاصی جوانان و نوجوانان در ایام عید امامت، در ۱۰ امام زاده اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه استان یزد سادات بسیار زیادی دارد و این سادات مورد احترام همه مردم هستند خاطرنشان کرد: در استان یزد ۱۵۰ موقوفه مربوط به عید غدیر ثبت شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: امسال از محل موقوفات غدیری استان و با همکاری آستان قدس رضوی، با کمک ۱۰۰ نفر از خادم یاران، حدود پنج هزار و ۵۰۰ بسته غذای گرم تدارک دیده شده که در ۴ منطقه و ۵۰ مسیر مشخص شده مناطق کمتر توسعه یافته توزیع می‌شود.

زارع‌زاده هدف از این کار را تعظیم شئائر الهی، رفع محرومیت و ترویج برکات غدیر در جامعه دانست و ادامه داد:  تاسیس مراکز افق در جوار امامزادگان شاخص و دارای ظرفیت سبب پرداختن به مسائل اجتماعی و رسیدگی به حال محرومینی که در اطراف امامزادگان زندگی می‌کنند و کاهش آسیب‌های اجتماعی این مناطق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه معضلات اجتماعی را می‌توان با وقف حل کرد گفت: موقوفات باید بر اساس نیاز روز جامعه باشد و پس از نیازسنجی اقدام به ثبت آن کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد از برگزاری مراسم جشن در امامزاده شاهزاده فاضل(ع) یزد خبر داد و گفت: به مدت چهار شب پس از عید سعید غدیرخم، در این امام‌زاده لازم التعظیم و به مناسبت بزرگداشت پدر بزرگوارشان حضرت امام موسی بن جعفر(ع) سخنرانی با حضور شخصیت‌های برجسته کشوری انجام می‌شود.