به گزارش اشکذر خبر،محمدعلی طالبی صبح امروز در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان یزد با تاکید بر الزام کاهش مصرف آب در ادارات استان، اظهار داشت:  بر الزام ادارات استان برای مدیریت مصرف آب تاکید دارم، نه به جهت اینکه ادارات آب فراوانی مصرف می‌کنند بلکه از […]

به گزارش اشکذر خبر،محمدعلی طالبی صبح امروز در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان یزد با تاکید بر الزام کاهش مصرف آب در ادارات استان، اظهار داشت:  بر الزام ادارات استان برای مدیریت مصرف آب تاکید دارم، نه به جهت اینکه ادارات آب فراوانی مصرف می‌کنند بلکه از این جهت که اگر بخواهیم کاهش مصرف داشته باشیم و در این زمینه فرهنگ‌سازی کنیم در ابتدا باید از ادارات شروع کنیم.

وی با بیان این که در صورت عدم توجه مدیران به مدیریت مصرف آب در ادارات شاخص‌های ارزیابی آن اداره نگه داشته می‌‌شود، افزود: از شرکت آب منطقه‌ای می‌خواهیم لیست اداراتی که پرمصرف هستند را به شورای حفاظت از منابع آب استان ارائه دهد تا در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.

طالبی در ادامه با تاکید بر تشکیل مرتب شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی در شهرستان‌ها، بیان کرد: فرمانداران شهرستان‌ها در مواردی که حوزه آب نیازمند پیگیری جدی است از ظرفیت‌های شهرستان نظیر شورای تامین استفاده کنند.

وی با اشاره به این که استعلام دستگاه‌ها باید به سرعت انجام شود، تصریح کرد: استعلام دستگاه‌ها باید به سرعت پاسخ داده شود که اگر پاسخ داده نشود به معنای موافقت از سوی دستگاه‌ها تلقی می‌شود.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: بحث فرهنگ‌سازی در حوزه مصرف آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و همه باید در این حوزه، تمام تلاش خود را به کار ببندند.

طالبی ادامه داد: در صورتی که ادارات این کار را از درون خود آغاز کنند، قطعا علاوه بر اینکه بر محیط داخل اداره تاثیرگذار است، کارمندان آن در سایر محیط هم اثر می‌گذارند.