به گزارش اشکذرخبر، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با جمعی از خبرنگاران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد اظهار داشت: خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و در کل رسانه‌ها در دنیا به یک صورت عمل نمی‌کنند و گاهی رسانه‌ها وابسته به دولت‌ها، احزاب مختلف و گروه‌هایی هستند که فعالیتشان هم بر اساس خواسته دولت یا حزب آنها […]

به گزارش اشکذرخبر، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با جمعی از خبرنگاران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد اظهار داشت: خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و در کل رسانه‌ها در دنیا به یک صورت عمل نمی‌کنند و گاهی رسانه‌ها وابسته به دولت‌ها، احزاب مختلف و گروه‌هایی هستند که فعالیتشان هم بر اساس خواسته دولت یا حزب آنها است.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد هستند که برای مقاصدی خاص اقدام به نوشتن مطالبی می‌کنند که بعضا درست هم نیست تصریح کرد: گروه دیگری از خبرنگاران و رسانه‌ها هم هستند که فارغ از مباحث مطرح شده، به دنبال اطلاع‌رسانی صحیح در جامعه هستند تا جامعه را به سمت پیشرفت، صحت و عاقبت به خیری هدایت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید در نوشته‌ها و خبرهای خود بصیرت دهی به مردم داشته باشند عنوان کرد: مردم باید به وسیله خبرهای خبرنگاران، نسبت به توطئه‌های معنوی، اخلاق، اقتصادی و سایر عرصه‌هایی که دشمن در آن قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران را دارند هوشیار باشند.
ناصری یزدی با اشاره به اینکه حرکاتی که آمریکایی‌ها و در کل کشورهای مستکبر انجام می‌دهند عمدتا با هدف نتایج بلند مدت است تصریح کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمودند انگلیسی‌ها در بسیاری از فعالیت‌های خود به دنبال این نیستند که فوری نتیجه بگیرند بلکه تلاش دارند که به وسیله فعالیت‌هایشان، ۱۰۰ سال آینده به نتیجه دلخواه خود برسند.
امام جمعه یزد با بیان اینکه ارزش‌های انسانی به ویژه در ارتباط با بانوان و خانواده‌ها به پایین‌ترین حد خود رسیده خاطرنشان کرد: الان که در غرب این ارزش‌ها به پایین‌ترین حد خود رسیده و بانوان و خانواده جایگاهی که باید داشته باشند را ندارند، به دنبال این هستند که در کشور ما هم خانواده‌‌ها را به هم بریزند و بانوان را هم از مسیر ارزشمند و اسلامی خود خارج نمایند.
وی ادامه داد: در ارتباط با خانواده‌ها الان مهمترین هدفی که دشمن به دنبال آن است، فروپاشی کانون خانواده در ایران و ایجاد انس بین افراد با حیوانات و زندگی با حیوان است.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی درست در ارتباط با این موارد وظیفه‌ای است که بر عهده اهل قلم قرار دارد گفت: خبرنگاران باید به ارائه راهکار برای مقابله با این تهدیدات و توطئه‌های دشمنان بپردازند.
ناصری یزدی با تاکید بر اینکه اسلام الگوهای بسیار بزرگ و با عظمتی برای انسان‌ها دارد عنوان کرد: رسانه‌ها مهمترین نقش برای الگوسازی از ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین برای مردم را بر عهده دارند.
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه نجات انسان‌ها از گمراهی و بصیرت دهی به آنها جایگاه بسیار ارزشمندی دارد گفت: خبرنگارانی که فعالیت خود را در حوزه بصیرت دهی به مردم و معرفی زندگی صحیح به انسان‌ها قرار داده‌اند در واقع در مسیر نجات انسان‌ها حرکت می‌کنند و فعالیت آنها بسیار ارزشمند است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که خبرنگاران باید در آن ورود داشته باشند این است که اگر متوجه می‌شوند مسئولی در حال اشتباه رفتن است، به وی به گونه‌ای تذکر دهند که هم جلوی اشتباه وی گرفته شود و هم با آبروی فردی بازی نشود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد بر ضرورت تلاش برای ریشه‌یابی مشکلات توسط همه به ویژه خبرنگاران تاکید کرد و افزود: مشکلاتی که امروز در جامعه وجود دارد را در دو حوزه می دانیم که یکی از این حوزه ها، سطحی نگری در آموزش کشور است که به خودکفایی، نوآوری، اندیشه بزرگ و عمل درست منجر نمی شود.
ناصری یزدی عنوان کرد: این که ما سیستم آموزشی خود را به روش بخوان، حفظ کن و نمره بگیر پایه‌گذاری کردیم سبب شده که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ما امروز بیکار باشند
امام جمعه یزد اظهار داشت: سیستم آموزشی ما نیازمند یک تحول بزرگ است و آموزش را باید با تحول و تعقل همراه کنیم چرا که این دو موضوع با همدگیر انسان را به بالا می‌رساند.
وی ادامه داد: الان در جامعه ما به ویژه در عرصه صنعت، باور به خود کم است و به جای اینکه تلاش کنیم که در فعالیت‌ها و نیازهایمان روی پای خود بایستیم، تنها فکری که بسیاری از افراد می‌کنند این است که برای رفع نیازهای خود به ماشین‌آلات و مواد اولیه، دست به واردات بزند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: منشا این عدم خودباوری در جامعه سطحی‌نگری در آموزش است چرا که به دانش‌آموزان و دانشجویان تفکر و تعقل را به اندازه‌ای که نیاز است را تقویت نکرده‌اند.

ناصری یزدی موضوع دیگری که سبب ایجاد مشکل می‌شود را عدم تعهد دینی دانست و عنوان کرد: اگر ما از ابتدا کودکان را با تعهد دینی آشنا نکنیم و به او نیاموزیم که باید با خدا عهد کند و از خدا کمک بخواهد، نسبت به سایر عرصه‌ها هم تعهد پیدا نمی‌کند.
امام جمعه یزد افزود: کسی که تعهد دینی داشته باشد و خدا را ناظر بر تمام اعمال خود بداند، دزدی و خیانت و کم کاری نمی‌کند و با دقت و برای رضای خدا کار می‌کند و آن چیزی که در کشور نیاز است را می‌سازد همانطوری که در عرصه موشکی و هسته‌ای این کار را انجام دادند.