مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد از مدارس معارفی سعادت دخترانه و پسرانه سمای یزد به عنوان حلقه مفقوده حوزه تعلیم و تربیت یاد کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ محمدکاظم رحیمی نژاد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در نشستی با دکتر سید علی المدرسی معاون امور مدارس سمای استان یزد به منظور بررسی اهداف و برنامه های مدارس معارفی سعادت دخترانه و پسرانه یزد، با اشاره به وجود مشکلات نسل امروز اظهار داشت: مدارس معارف اسلامی سعادت یزد به عنوان حلقه مفقوده آموزش و پرورش یزد به شمار می رود و هرچه برای رسیدن به این اهداف تلاش کنیم کم است.
وی، با تقدیر از مؤسسان مدارس سعادت یزد، تصریح کرد: ما باید دانش آموزان را با فرهنگ و ارزش های جامعه و زیست واقعی و اجتماعی آشنا کنیم.
مدیر کل آموزش وپرورش استان یزد، استقبال خانواده های یزدی از ثبت نام فرزندانشان در مدارس سعادت را یکی از نقاط قوت توسعه این مدارس عنوان کرد و گفت: تأمین نیروی انسانی این مدارس یکی از مطالبات به‌حق این مدارس است که در حد وسع و توانمان مشارکت می کنیم.
رحیمی نژاد، تأکید کرد: برنامه های درسی مدارس سعادت براساس محتوا و چارچوب های درسی آموزش و پرورش باشد و در کنار آن برنامه های فوق برنامه و ساعت اضافه براساس اهداف مدارس سعادت دنبال شود.
وی، باردیگر، وجود مدارس سعادت در کنار دیگر مدارس را گمشده آموزش و پرورش در حوزه تعلیم و تربیت خواند و بهره مندی از افراد توانمند در این زمینه را خواستار شد.

انتهای پیام/