رئیس فدراسیون سوارکاری کشور گفت: پیست سوارکاری که برای رشته های مختلف سوارکاری درشهرستان میبد از سوی مسئولین و اداره ورزش و جوانان در نظرگرفته شده است با کمک مسئولین ساخته شود تا تمامی پرورش دهندگان، اسب های خود را به این فضا بیاورند و برای حضور در عرصه های ورزشی تمرین دهند.

به گزارش صبح ساباط؛ محمدکاظمیان رئیس فدراسیون سوارکاری کشور اظهار امیدواری کرد: مسئولین ورزش در زمینه ایجاد فضاهای ورزشی و تمرینات و فعالیت این باشگاه ها سرمایه گذاری کنند و فضای مناسبی را دراختیار تولید کنندگان و پرورش دهندگان اسب قرار دهند .

کاظمیان در بازدید از دو باشگاه پرورش اسب در میبد گفت : استان یزد و شهرستان میبد پتانسیل های بالایی در پرورش و تولید نژادهای اصیل اسب دارند و علاقه مندان زیادی در استان یزد و شهرستان میبد در صنعت پرورش و تولید نژادهای اصیل اسب هم داخلی و هم وارداتی سرمایه گذاری کرده اند.

علی ابراهیمی رئیس اداره ورزش و جوانان میبد هم گفت : بیش از هزار و ۳۰۰ راس در باشگاه های پرورش اسب در شهرستان میبد از سوی علاقه مندان به صنعت پرورش اسب نگه داری می شود.

ابراهیمی افزود: پیست سوارکاری شهرستان میبد با ۵۰ هکتار وسعت در ۷کیلومتری جاده میبد – ندوشن درمجاورت کارخانه قند و شکر میبد واقع شده است که قرار است با پی گیری های میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد درمجلس شورای اسلامی به فعالین صنعت پرورش اسب واگذار شود.

  • نویسنده : ساناز امامی