آیین گرامیداشت رییس جمهور شهید و همراهانش، صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم استان یزد در مسجد حظیره برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی فرشاد استاد حوزه و دانشگاه، رکز گذشته در این مراسم گفت: شهید رییسی نه تنها خادم امام رضا بلکه به معنای واقعی کلمه پیرو حقیقی ایشان بود و همه زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرد و خادم حقیقی اقشار ضعیف بود.
حجت الاسلام محمد علی فرشاد افزود: سیره امام رضا این بود که در خدمت به مردم کوتاهی نمی‌کرد و همواره در حال پیگیری و حل مشکلات مردم بود و شهید سید ابراهیم رییسی نیز به این مقام نرسید مگر آنکه برای خدمت سر از پا نشناخت و جمعه و تعطیل نداشت و به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییسی عزیز خستگی نمی‌شناخت.
وی ادامه داد: امروز بالاترین عبادت، خدمت به مردم و کارآفرینی و زدودن غم از چهره خلق خدا است؛ مسئولان و مدبران باید بدانند چرخ اقتصاد با لبخند زدن به دشمنان نمی‌چرخد و لذا شهید رییسی با تلاش و پشتکار و خدمت شبانه روزی نسبت به احیای افزون بر ۲ هزار کارخانه نیمه تعطیل و تعطیل اقدام کرد.
استاد حوزه و دانشگاه گفت:شهید رییسی همواره زیبا حرف زد و همچون ابراهیم بت شکن توانست غرور وتکبر را شکست دهد و یاد رجایی‌ها را در ایران زنده کند.
فرشاد اظهار داشت: در زمانی که امید و اعتماد از جامعه گرفته شده بود، شهید رییسی امید آفرینی کرد و دوباره به مردم امید داد و اعتماد را به جامعه برگرداند.
مرثیه خوانی و اجرای سرود از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
بالگرد حامل آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد که در این حادثه رئیس جمهور و همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شدند.
حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.
انتهای پیام/