خطیب نماز جمعه میبد گفت: فراهم کردن زمینه‌ی ازدواج آسان، مانع بالارفتن سن ازدواج می‌شود.

به گزارش صبح ساباط، حجت الاسلام غفوری در خطبه‌های نماز جمعه میبد، بالا رفتن سن ازدواج جوانان، دشوار کردن شرایط ازدواج درجامعه، چشم هم چشمی درتهیه جهیزیه و شانه خالی کردن بزرگتر‌ها درعمل به وظیفه خود درقبال جوانان را فاجعه خواند و گفت: اینکه بزرگتر‌ها برای ازدواج جوانان به وظیفه خود عمل نمی‌کنند باید درپیشگاه خدا پاسخگو باشند.

وی روزملی جمعیت را بسیار حائز اهمیت خواند و اظهار داشت؛ یکی از نقاط مهمی که دشمن به آن دل بسته است بحث جمعیت است.

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه دراوایل انقلاب رشد جمعیت ایران و در آن شرایط جنگ برمدار دین و رضای خدا و اهل بیت و پیامبر بود قابل تحسین بود و باعث شد که امروز ما جوانترین کشور‌های دنیا هستیم و همین نقطه قوت ماست و دشمن نمی‌تواند بر ما غلبه کند.

خطیب جمعه میبد گفت:، اما متاسفانه از زمانی که براساس سفارشات صهیونیتسی و اسکتبار فرهنگ کنترل جمعیت بر کشور تبین شد؛ ظرف ده سال سقوط جمعیتی معادل ۷۰ سال میانگین دنیا را تجربه کردیم.

حجت الاسلام غفوری گفت: بی سبب نیست که کهنه سیاست مدار آمریکایی گفته است که با ایران مذاکره و آنها را معطل کنید؛ شکست ایرانی‌ها زمانی خواهد بود که جمعیتشان پیر می‌شود بنابراین استکبار حساب شده و با مطالعه، چنین توصیه شومی را درباره ایران به کارگرفته است و مسئولین ما هم باید هوشیارانه‌تر عمل کنند.

وی درابتدای بیانات خود ایام دهه کرامت و سالروز ولادت فاطمه معصومه و علی بن موسی الرضا (ع) را تبریک گفت و افزود: ایران اسلامی زیر سایه این خواهر و برادر اداره می‌شود و دل‌های مردم شریف ما توسط مهر و محبت و عشق و علاقه به این برادر و خواهر است که مالال مال ایمان به خدا و پیامبر، قرآن و آخرت است.

انتهای پیام/