امام جمعه یزد بر لزوم ساخت مسکن برای محرومان با نگاه ویژه تاکید کرد و گفت: کار برای محرومان باید با کیفیت، دقت و نظارت بیشتری بر ارکان ساخت انجام شود.

به گزارش صبح ساباط به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، پیش از ظهر امروز در جریان دیدار با مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد، اظهار کرد: کار در حوزه تامین مسکن محرومان افتخار بزرگی است که به واسطه تشکیل این نهاد به فرمان امام فراهم شد و پایه و اساس شکل گیری این نهاد، خدمت به مردم است.
وی افزود: باید تلاش کنید ساخت مسکن برای مردم به خوبی و با کیفیت بالا انجام شود زیرا اگر غیر از این باشد، برای مردم زحمت ایجاد می شود.
امام جمعه یزد گفت: خدای متعال از نیت همه ما آگاه است و اگر خدای ناکرده به دنبال کار بی کیفیت و نمادین باشید، نزد خدا روشن است و بی شک لطف الهی شامل حال افرادی که به بندگانش اجحاف می‌کنند، نخواهد شد.
آیت‌الله ناصری تصریح کرد: هر چه فرد محروم‌تر باشد باید کار قوی‌تر و بهتر برای او انجام شود زیرا آنها امکان تعمیر و مرمت ندارند و به محض ایجاد کوچکترین خرابی دچار زحمت می شود.
وی بر لزوم نظارت در همه بخشهای ساخت مسکن از نقشه تا ساخت و مصالح تا پیمانکار و کارمندان تاکید کرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد در مورد حساب ۱۰۰ امام نیز بیان کرد: باید به نحوی برنامه ریزی شود که توجه کافی به این حساب انجام شود تا بتوان از محل آن برای محرومان مسکن ساخت و دغدغه ای که امام راحل داشت، برطرف شود.
آیت الله ناصری یزدی بر لزوم مشارکت صنایع، معادن و بخش های مختلف دولتی و خصوصی برای تقویت حساب ۱۰۰ امام تاکید کرد و گفت: این حساب از یاد مردم رفته و لازم است برای مردم یادآوری شود تا کارکرد آن دوباره احیا شود.

اولویت بنیاد مسکن گره‌گشایی از مردم است
نادریان زاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد نیز در این دیدار اظهار کرد: اولویت بنیاد مسکن در استان یزد، گره گشایی از کار مردم است و تسهیل فرآیندها از مواردی است که در این راستا انجام شده است.
وی همچنین به ارائه گزارشی از واحدهای مسکونی در دست احداث در مناطق شهری و روستایی استان یزد در قالب طرح نهضت ملی مسکن پرداخت.

انتهای پیام/