آیین تجلیل از اعضای شورای ستاد راهبردی کاهش تصادفات استان یزد در نوروز 1403 به میزبانی این اداره کل و با حضور مهران فاطمی استاندار یزد برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط، در این آیین از تلاش‌های کلیه ارگان‌های خدمات رسان، امدادرسان، دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها، پلیس‌راه، مجموعه راهداری و کلیه فعالین ستاد کاهش تصادفات با اهداء لوح تقدیر، قدردانی شد.
محمد رستگاری در این مراسم اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده توسط همه فعالان در حوزه کاهش تصادفات، امسال شاهد کاهش پنج درصدی متوسط سرعت تردد در محورهای مواصلاتی استان بودیم.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، با بیان اینکه در سال گذشته متوسط سرعت ۸۱ کیلومتر و در سال جاری ۷۵ کیلومتر ثبت شده است، افزود: سرعت یکی از عوامل بسیار مهم در حوزه کاهش تصادفات به ویژه در استان یزد است که فوتی، جرحی و یا خسارتی بودن یک تصادف بستگی به این عامل دارد.
رستگاری خاطرنشان کرد: این کاهش سرعت و در نتیجه ثبت سیر نزولی آمار تصادفات و تلفات در استان یزد، مرهون تلاش‌های همه اعضای شورای ستاد راهبردی کاهش تصادفات است که آمار فوتی‌های نوروزی را از ۱۳ نفر در سال ۱۴۰۲ به ۱۰ نفر در سال جدید کاهش داده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه میزان ترددها در کل کشور منفی اما در استان یزد مثبت بوده و یزد به عنوان یکی از مقاصد گردشگری از سوی هموطنان انتخاب شده است، امید داریم این روند کاهش تصادفات همچنان ادامه داشته باشد تا روزی که با تلاش همه خدمتگزاران به این مردم، آمار فوتی در شبکه‌های جاده‌ای به صفر برسد.
گفتنی است در این مراسم علی‌اصغر سلمانی معاون عملیات سپاه الغدیر، محمدجواد ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی و حامد شیشه‌بری مدیرکل دفتر فنی استانداری، رضا زارع فرمانده پلیس‌راهنمایی و رانندگی، حسن مراد بیگی جانشین فرمانده پلیس‌راه، فرمانداران شهرستان‌های استان، محمد منتظر دبیر شورای ترافیک استان یزد، محمد رستگاری مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، محمد عشقی مدیر جمعیت هلال‌احمر و سایر مسئولین دستگاه‌های مرتبط حضور داشتند.

انتهای پیام/