مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد گفت: 228 نفر از راهپیمایان در روز جهانی قدس از ایستگاه‌های سلامت و اکیپ های سیار هلال احمر استان خدمات امدادی دریافت کردند‌.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ محمد عشقی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت : همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین، کارکنان، امدادگران، جوانان و داوطلبان سراسر استان همگام با اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی بزرگ شرکت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: ۶۲ امدادگر و نجاتگر در قالب ۱۴ تیم امدادی با بکارگیری ۱۰ خودروی امدادی، خودروی کمکدار و موتورلانس در مسیر راهپیمایان حضور یافتند و نسبت به پوشش امدادی مراسم اقدام کردند.

عشقی با بیان اینکه تمامی پایگاه های امداد و نجات جاده ای در سطح استان نیز اماده باش بودند، بیان داشت : ۲۲۳ نفر از مردم برای کنترل فشار خون به ایستگاه‌های سلامت و اکیپ های سیار مراجعه کردند.

این مقام مسئول عنوان کرد : ۴ مصدوم که بصورت سرپایی توسط نیروهای امدادی درمان و ۱ نفر مصدوم توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیک ترین مرکز درمانی انتقال داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: خانه‌های هلال واقع در روستاها نیز در کنار راهپیمایان حضور داشته و به ارائه خدمات پرداختند.

عشقی گفت : همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، جمعیت هلال احمر در تدوام پویش “بشردوستی” و جمع آوری کمک های نقدی برای مردم مظلوم غزه اقدام به برپایی ایستگاه‌های ویژه در مسیر‌های راهپیمایی و مصلی‌های نماز جمعه با استقرار صندوق و دستگاه‌های کارت خوان کرده است‌.

وی افزود: پویش بشردوستی در مسیرهای راهپیمایی و مصلی‌های نمازجمعه تمامی‌شهرهای استان با مشارکت داوطلبان فعال اجرا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خاطر نشان کرد: این پویش همچنان ادامه دارد و هموطنان نوع دوست می‌توانند کمک هاى نقدى خود به مردم غزه را از طریق کد دستورى # ۵*١١٢* و یا واریز به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹۹ و شماره حساب ۹۹۹۹۹ و به شماره شبای ۷۷۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۱۹۹۹۹۹۹۹۹۰۰۳ IR و همچنین درگاه پرداخت به آدرس https://rcs.ir/portal/donation به نام جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران نزد بانک ملی، واریز کنند.