رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در سال جاری 128 هزار و 626 نفر ساعت آموزش منابع انسانی در دادگستری استان یزد انجام شد.

به گزارش صبح ساباط، غلامعلی دهشیری در نشست سالانه کمیسیون آموزش دادگستری استان یزد اظهار داشت: در سال جاری ۳۵ دوره آموزش ویژه قضات به مدت ۱۶ هزار ۱۹۱ نفر ساعت منعقد شده که ۳۰دوره آن شغلی،۳ دوره عمومی و ۲ دوره بهبود مدیریت بوده است.
وی با اشاره به تأکید سند تحول و تعالی قوه قضاییه مبنی بر اتقان آراء، تصریح کرد:‌ ۵ هزار ۳۵۸ نفر ساعت کارگاه آموزشی اتقان آراء قضایی شامل علل نقض آراء در دادسرا ها، محاکم کیفری، محاکم حقوقی، محاکم تجدید نظر، دعاوی ثبتی و آراء جرائم مواد مخدر به همراه راه های بهبود و اتقان آن آراء برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان یزد، به برگزاری کارگاه های آموزشی انتقال تجارب موفق برای قضات و کارمندان دادگستری اشاره کرد و بیان داشت: کارگاه های انتقال تجربه با موضوعات تعامل و یکسان سازی رویه ها، سند تحول و تدابیر مدیریت قضایی، آسیب شناسی شغلی، حذف پرونده های کاغذی و جلوگیری از اطاله دادرسی با نگرش به امور دفتری مجموعا ۷ هزار و ۴۹۲ نفر ساعت در سال ۱۴۰۲ برگزار شد.
وی گفت: در سال جاری با حضور قضات مجرب، وکلا، اساتید و دانشجویان رشته حقوق ۲ نشست نقد رأی برگزار شد و ۴ جلد کتاب در راستای کتب ۴۰رأی ۴۰ تجربه نیز در راستای سند تحول و تعالی قوه قضاییه به چاپ و انتشار رسید.
دهشیری، برگزاری دومین دوره کارآموزی قضایی در استان یزد را بسیار خوب و با کیفیت ارزیابی کرد و افزود: پودمان آموزشی این دوره ۱۳ هزار و ۵۶ نفر ساعت بود که در آن پودمان آیین دادرسی کیفری، حقوق جزای عمومی، جزای اختصاصی، دادرسی مدنی، فقه و اصول و پودمان فوق برنامه انتقال تجربه انجام شد.
این مقام قضایی با اشاره به برگزاری ۹۲ دوره آموزشی مرتبط با کارکنان اداری، در سال ۴۰۲ ، افزود: ۹۸ هزار و ۷۸ نفر ساعت آموزش ویژه برای کارکنان اداری در قالب ۹۲ دوره منعقد شد که ۲ دوره توجیهی بدو خدمت، ۶ دوره شغلی بدو خدمت، ۹ دوره اختصاصی، ۶۲ دوره مشاغل عمومی، ۱۰ دوره فرهنگ عمومی و ۳ دوره مدیریتی حین انتصاب بوده است.
وی ارائه خدمات کتابخانه ای در دادگستری استان یزد را از نقاط قوت این دادگستری دانست و اظهار داشت: در کتابخانه دادگستری بالغ بر ۱۵ هزار نسخه کتاب در ۹ هزار ۳۲۶ عنوان وجود دارد که این خدمات را به قضات، کارمندان اداری دادگستری، کارآموزان و مشاوره و وکلا و مشاورین ماده ۱۸۷ و دانشجویان فقه و حقوق دانشگاه های یزد ارائه می دهد.
وی افزود: در سال جاری ۷۸۸ عنوان کتاب جدید به کتابخانه اهداء و ۸۰۸ عنوان نیز خریداری و تهیه شد تا بر غنی علمی این مجموعه بیافزاید.

انتهای پیام/