رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در بازدید شبانه خود از نمایشگاه ملی سبک زندگی در سایه قرآن و عترت، از عدم حضور نهادهای فرهنگی در این نمایشگاه انتقاد کرد.

به گزارش صبح ساباط، دکتر محمد صالح جوکار در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملی سبک زندگی در سایه قرآن و عترت، ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزارکننده نمایشگاه از عدم حضور نهادهای فرهنگی انتقاد کرد و گفت: لوگوی نهادهای فرهنگی در بنر افتتاحیه نمایشگاه وجود دارد؛ ولی متأسفانه حتی یک نفر به عنوان نماینده این نهادها هم در این مکان حضور ندارد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، با بیان اینکه هر نهادی مأموریت خاص خود را دارد، اضافه کرد: در حال حاضر، سازمان‌ها و نهادهای بسیاری وجود دارند که مدعی انجام فعالیت‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف هستند؛ ولی متأسفانه در این نمایشگاه که با هدف ترویج سبگ زندگی ایرانی اسلامی ایجاد شده، حتی یک نهاد فرهنگی هم حضور ندارد.

وی اضافه کرد: اگر به دنبال ترویج سبک زندگی بر پایه قرآن هستیم، این‌گونه برنامه‌ریزی، فعالیت و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی ، از سوی نهادهای فرهنگی استان یزد، مناسب و پذیرفتنی نیست.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در ابلاغ «گام دوم انقلاب»، مبحث «تمدن نوین اسلامی» را مطرح کرده اند، که قطعاً یکی از مؤلفه‌های اصلی دستیابی به تمدن جدید، سبک زندگی ایرانی _ اسلامی است.

دکتر محمد صالح جوکار با تأکید بر اینکه اگر رفتار انسان‌ها مبتنی بر اخلاق باشد، قطعا در زندگی موفق خواهیم بود و اگر از آن سرپیچی کنیم، به مسیر اشتباه قدم گذاشته‌ایم، گفت: اگر به دنبال رشد، تعالی و جایگاه والای انسانی هستیم، باید در مسیر فرهنگ و اخلاق حرکت کنیم.

وی هدف مجلس یازدهم از وضع قوانین در حوزه «جوانان» و «حمایت از خانواده» را، ایجاد فضای مناسب از سبک زندگی ایرانی اسلامی بیان کرد و گفت: در حال حاضر جوانان بسیاری در آستانه سن ازدواج هستند؛ اما شرایط اقتصادی و حمایتی لازم برای ازدواج آن‌ها فراهم نیست؛ لذا مجلس یازدهم شورای اسلامی، با وضع قوانین حمایتی در حوزه «جوانان» و «حمایت از خانواده» به دنبال ترویج فرهنگ و «سبک زندگی ایرانی _ اسلامی» است.

انتهای پیام/