بازرسی و نظارت بر عرضه کالا و خدمات در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان از پانزدهم اسفند ماه آغاز شده و تا پانزدهم فروردین 1403 ادامه دارد.

به گزارش صبح ساباط، محمد امیری رییس اداره صنعت،معدن و تجارت اظهار داشت: این طرح ویژه نظارتی به منظور بازرسی و نظارت بر عرضه کالا و خدمات در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان از پانزدهم اسفند ماه آغاز شده و تا پانزدهم فروردین ۱۴۰۳ ادامه دارد و در راستای اجرای این طرح، گشت‌های مشترک بازرسی با حضور سایر دستگاه‌های نظارتی تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کرده اند و نظارت آنها تا پایان طرح در شهرستان ادامه دارد.

بدین منظور عصر دوشنبه ۲۱ اسفند ماه با حضور محمد دهقان بنادکی فرماندار، علیرضا مرادیان معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار، محمد امیری رئیس اداره صمت، قاسم ابویی رئیس اتاق اصناف، مهدی نیکوکاران رئیس اداره تعزیرات حکومتی و سید محمود محسن الحسینی سرپرست جهاد کشاورزی از تعدادی فروشگاهها و واحدهای عرضه مواد خوراکی و پوشاک و غیره بازدید بعمل آمد.

امیری با اشاره به تداوم نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی شهرستان اظهار داشت بازرسان در مراکز خرید و بازارهای سطح شهرستان حضور پیدا می کنند، و به دلیل شرایط موجود دربازار این طرح درسطح شهرستان با جدیت و دقت بیشتری به اجرا در می آید.

وی ضمن تأکید بر حفظ حرمت کسبه افزود: با هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت، عدم رعایت موارد بهداشتی بشدت برخورد می گردد و با بیان اینکه فروشندگان به بهانه نوسانات و افزایش نرخ ارز حق گران کردن قیمت کالاها را ندارند، اظهار کرد: در صورت مشاهده و احراز هر گونه تخلف، برابر قانون با متخلفان برخورد می‌شود. شهروندان عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و غیره با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری اداره صمت و یا با شماره ۰۳۵۳۲۵۲۲۶۰۰ نظارت و بازرسی اتاق اصناف تماس بگیرند و موارد تخلف را گزارش نمایند و یا شکایت خود را در سامانه ۱۲۴٫ir ثبت نمایند.

انتهای پیام/