فرمانده انتظامی استان یزد گفت: با عملکرد مطلوب پلیس‌راه، راهداری و سایر دستگاه‌های امدادی و خدماتی در سال جاری تعداد جان‌باختگان حوادث جاده‌ای نسبت به سال گذشته به میزان 44 نفر معادل 20 درصد کاهش داشته است.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، سردار عباسعلی بهدانی فر فرمانده انتظامی استان یزد در حاشیه برگزاری رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر ۱۴۰۳ با شعار «امنیت و آرامش در بهار قرآن و طبیعت»، اظهار کرد: در سال جاری با تلاش‌های پلیس‌راه، سایر دستگاه‌های مرتبط و در رأس آن‌ها استانداری در زمینه تشکیل قرارگاه کاهش تصادفات جاده‌ای، یزد به‌عنوان دومین استان کشور در بخش کاهش تلفات جاده‌ای معرفی شد که این عنوان در تاریخ استان بی‌سابقه بوده است.

بهدانی فر اضافه کرد: در استان یزد با وجود داشتن جاده‌های طولانی کویری، بی‌روح، بدون چشم‌انداز و منظره که هر راننده‌ای را به شدت خسته و خواب‌آلود می‌کند، عملکرد پلیس‌راه و سایر دستگاه‌های مربوطه به منظور کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای، بسیار پررنگ و برجسته است.

فرمانده انتظامی استان یزد تصریح کرد: در نوروز ۱۴۰۲ شاهد کاهش جان‌باختگان تلفات جاده‌ای به تعداد ۴۴ نفر، معادل ۲۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ بودیم، هر چند جان باختن یک هموطن هم موجب رنج و عذاب برای همه ما محسوب می‌شود؛ اما نجات جان انسان‌ها آن‌چنان‌که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست، برای ما یک ارزش محسوب می‌شود.

وی همچنین از تشکیل قرارگاه کاهش تصادفات جاده‌ای با محوریت استانداری به منظور مسئول سازی ارگان‌های مختلف خبر داد و گفت: قطعاً در سال جاری برنامه‌های مختلف و متعددی در حوزه کاهش حوادث جاده‌ای در استان اجرای خواهد شد که امید است بتوانیم در مسیر کاهش حوادث جاده‌ای و تعداد جان‌باختگان، عملکرد مثبتی را به نمایش بگذاریم.