رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: 61 نفر از قضات استان با حضور در زندان مرکزی یزد به صورت چهره به چهره با زندانیان ملاقات کردند.

به گزارش صبح ساباط، غلامعلی دهشیری افزود: در آستانه فرا رسیدن سال جدید و همچنین تقارن آن با ماه مبارک رمضان ۶۱ نفر از قضات استان با حضور گروهی در زندان مرکزی یزد با ۴۲۷ نفر از زندانیان به صورت چهره به چهره ملاقات کردند.
وی اظهار داشت: قضات در این بازدید ضمن استماع درخواست های زندانیان دستورات لازم را جهت اعطای مرخصی و سایر تاسیسات قانونی و مسائل مرتبط با امور زندانیان صادر کردند.
دهشیری تصریح کرد: برگزاری چنین ملاقات هایی اقدامی بسیار موثر در جهت کاهش فشارهای روحی و روانی وارد بر زندانیان و مدیریت بهینه فضای داخلی زندان می باشد.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وموثرترین عامل کاهش و یا افزایش جمعیت کیفری، قضات و رای صادره آنان است افزود: قضات نقش بسیار پررنگی درکاهش جمعیت کیفری زندان دارند و با صدور غیر متعارف حکم حبس از سوی آنان، کم کم این رای به یک رفتار و رویه قضایی تبدیل و در نتیجه جمعیت کیفری را افزایش می‌د‌هد و موجب آسیب های مختلفی مانند تحمیل هزینه های سنگین به جامعه از باب نگهداری زندانیان، آسیب پذیری اعضای خانواده زندانی و از بین رفتن موقعیت و جایگاه فرد در خانواده و اجتماع بعد از تحمل دوران مجازات می گردد.
رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: همانطور که ریاست قوه قضاییه فرمودند تعیین مجازات متناسب و موثر و بازدارنده می تواند ضمن کاهش تولید جرم، جمعیت کیفری زندان را هم تعدیل کند و اصول حاکم بر اصلاح و تربیت در زندان ها نیز با کیفیت بهتر اعمال گردد.