سفیر قرقیزستان، تقویت روابط این کشور با ایران و استان یزد را خواستار شد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مرکز یزد، تورداقون صدیق‌اف در نشست سفرای مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی با فعالان اقتصادی استان یزد افزود: در سفر به یزد با فعالان اقتصادی استان نشست‌هایی برگزار و پیرامون مسائل اقتصادی و راهکار‌های تقویت مراودات تجاری گفتگو شد.

وی اظهار کرد: همچنین پیشنهاد خواهرخواندگی شهری از قرقیزستان را با یزد داشتیم که این فرصت مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری استان یزد و کشور ماست.

پورنچای داننویواتانا دبیر کل مجمع کشور‌های عضو ACD هم در این نشست گفت: یزد پتاسیل خوبی دارد تا به عنوان یک شهر جهانی، پایتخت کشور‌های مجمع گفت‌وگوی آسیا باشد.

وی اظهار کرد: استان یزد آمادگی مناسبی برای میزبانی اجلاس وزاری گردشگری ACD دارد و در فرصت ملاقاتی که با فعالان صنعت گردشگری استان داشتم، پیشنهادات استان در این باره را بررسی کردم و معتقدم که توانمندی‎ها و پیشنهادات مطرح شده استان یزد باید به جهان مخابره شود.

سعد خان، رئیس موسسه فرهنگی اکو نیز با بیان این‌که یزد شهر زیبایی است گفت: ما در حقیقت سفیر یزد برای معرفی آن به تمام مردم جهان خواهیم بود.

وی افزود: همکاری و افزایش روابط اقتصادی یزد با دیگر کشور‌های جهان در گرو افزایش فعالیت‌ها و مراودات فرهنگی متقابل است.

نشست مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی (ACD) استان یزد از روز چهارشنبه با حضور ۵۵ سفیر از ۱۵ ملیت در استان یزد آغاز شده و امروز پنجشنبه پایان می‌یابد.

در این مجمع علاوه بر دبیر کل اکو و رییس موسسه فرهنگی آن، سفیرانی از کشور‌های ترکیه، ترکمنستان، ازبکستان، تاجکیستان، پاکستان، قزاقستان، اندونزی، مالزی، فیلیپین، تایلند و قرقیزستان حضور داشتند.

برگزاری نشست‌های استانی با نگاه ملی به میزبانی شهرداری، استانداری و اتاق بازرگانی از جمله برنامه‌های تدوین شده برای میزبانی سفرای عضو مجمع گفت وگوی آسیا طی این ۲ روز در استان یزد بود.

انتهای پیام/