شهردار یزد، از آمادگی کامل نیرو‌ها و تجهیزات شهرداری یزد برای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان یزدی و مدیریت وضعیت بحران احتمالی ناشی از بارندگی خبر داد.

به گزارشصبح ساباط، ابوالقاسم محی الدینی ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان به همه همشهریان یزدی و تمام شیعیان جهان، گفت: با توجه به صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در خصوص بارندگی باران و برف و امکان یخبندان در روز‌های آتی و مه گرفتگی، نشست ستاد مدیریت بحران شهرداری را با حضور اعضا تشکیل دادیم.

وی گفت: در این نشست گزارش کاملی از امکانات و تجهیزات و آمادگی نیرو‌های عملیاتی در مناطق پنچ گانه و سازمان‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرداری، همچنین گزارش کاملی از اقدامات انجام شده توسط مدیر ستاد بحران شهرداری ارائه شد.

شهردار یزد از اعلام آمادگی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و همچنین مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری خبر داد و گفت: لازم بود به تمامی مناطق، سازمان‌ها و مدیریت‌های عضو ستاد نکات و مواردی که در مواقع بحران باید مدنظر گرفته شود تذکر داده و پیگیری شود که این امر انجام شد.

محی الدینی با بیان این که خوشبختانه آمادگی کاملی بین همکاران شهرداری وجود دارد، اظهار داشت: یکسری اقدامات از سال گذشته در خصوص پیشگیری از اتفاقات مثل احداث و تقویت سیل بندها، احداث کانال‌های عبور و هدایت روان آب ها، حفر چاه‌های جذبی و بهسازی بعضی از قنوات و ساماندهی بخشی از رودخانه مرکزی، توسط شهرداری انجام شده است.

وی اقدام شهرداری یزد را در خرید تجهیزات مقابله با بحران را مناسب توصیف کرد و گفت: در یک سال گذشته خرید گسترده تجهیزات و ماشین آلات، پمپ ها، لجن کش ها، خوردرو‌های بحران و همچنین دیزل ژنراتور‌هایی که در مواقع بحران وارد مدار می‌شوند، انجام شده است.
محی الدینی نقش شهروندان و گروه‌های جهادی و مردمی را در مواقع بحران غیرقابل انکار دانست و افزود: به حدود پانصد نفر از گروه‌های مردمی در بافت تاریخی و همچنین نیرو‌های بسیجی آموزش‌های لازم در مواقع بحران داده شده است که امکانات لازم در اختیار این گروه‌های مردمی هم قرار داده ایم تا بتوانیم در صورت بحران احتمالی با هماهنگی‌های بین بخشی به مقابله با بحران بپردازیم.
شهردار یزد گفت: با پلیس راهور هم هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا مساله ترافیک معابر به بهترین صورت مدیریت شود.
وی در ادامه افزود: در واقع ما محل‌ها و گره‌های بحرانی را که در سطح شهر داریم محل‌هایی هستند که هنوز یا رفع آن‌ها تکمیل یا اقدامات مربوط به رفع آن‌ها هنوز شروع نشده است در این موارد مقرر شد در موقع بارندگی تیم‌هایی در آن محل‌ها مستقر شوند و اگر لازم باشد آب سریعا تخلیه و منتقل شود تا مشکلی در تردد شهروندان در سطح شهر به وجود نیاید.
محی الدینی گفت: از همشهریان یزدی تقاضا داریم در مواقع بارندگی و یا یخ زدگی سطوح معابر کمترین تردد را در سطح شهر داشته باشند تا تمامی دستگاه‌های خدمات رسان بتوانند خدمات شان را به طور کامل ارائه کنند.