معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت برق گفت: بر اساس طرح شرکت برق در ماههای گرم سال، مشترکان در صورت رعایت الگوی مصرف/ قبض برق را به صورت بستانکار دریافت خواهند نمود.

به گزارش صبح ساباط؛ جلیلی معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت:به منظور مشارکت مشترکان شبکه برق کشور در صرفه جویی برق و با هدف تسهیل تامین برق در ماه ههای گرم این مشوق‌ها داده می‌شود.

جلیلی افزود: در قالب این مشوق‌ها مشترکان خانگی با کاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته از کیلوواتی ۵۰۰ تا دو هزار تومان پاداش دریافت کنند.

وی عنوان کرد: در سال گذشته وزارت نیرو به ازای هر کیلو وات کاهش مصرف،پنج برابر قیمت فروش برق را مشوق لحاظ کرده بود و خوشبختانه این در سالجاری به ۲۰ برابر رسیده است یعنی به ازای هر کیلو وات کاهش مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل می توانند تا بیست برابر سال قبل مشوق‌ها را دریافت کنند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت برق گفت: بر اساس این طرح مشترکان در صورت رعایت الگوی مصرف، قبض برق را به صورت بستانکار دریافت خواهند نمود.

جلیلی افزود: وضعیت پیک بار و مصرف برق استان نیز به صورت شبانه روزی در مرکز فوریت‌های برق رصد می‌شود

وی عنوان کرد: تنظیم درجه کولر گازی، استفاده از دور کند کولر، خاموش کردن لامپ‌های اضافی، بهره گیری از نور طبیعی در روز برای روشنایی منازل و تعویض لامپ‌های رشته‌ای با لامپ‌های کم مصرف از نکاتی است که می‌توان در راستای اجرای این طرح در منازل رعایت کرد.