رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد در مراسم تجلیل از فناوران برتر رباتیک این دانشگاه با مثبت ارزیابی کردن حضور دانش آموزان در عرصه رباتیک به خصوص هوش مصنوعی رسالت دانشگاه آزاد اسلامی را حمایت از صنعت رباتیک و توسعه و ترویج علوم و مهارت های لازم دانست.

به گزارش صبح ساباط؛ مراسم تجلیل از فناوران برتر رباتیک با حضور محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، نوید نصیری زاده معاون پژوهش و فناوری و محمدرضا جناب زاده مدیر سرای رباتیک و اتوماسیون صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی یزد و مسئولان و فن آموزان برتر موسسه ویانا دانش ایرانیان وابسته به مرکز رشد و فن آوری دانشگاه در محل سالن سردار سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد.

دهقانی اشکذری در این مراسم ضمن تشکر از مسئولین و فن آموزان حاضر در این مسابقات، با مثبت ارزیابی کردن حضور دانش آموزان در عرصه رباتیک به خصوص هوش مصنوعی، رسالت دانشگاه آزاد اسلامی را حمایت از صنعت رباتیک و توسعه و ترویج علوم و مهارت های لازم دانست.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۲۰ ساله ایران در رباتیک اعلام کرد: دانشجویان با کمترین سرمایه و هزینه افتخار آفریده و دانشگاه مسیر پیشرفت را پیموده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید سبک آموزش و پژوهش را تغییر دهد؛ ابراز داشت: دانشگاه می تواند با استفاده از استادان و نخبه‌های دانشجو پیشرفت را برای جامعه به ارمغان آورد.

تحول دستوری نیست

دهقانی اشکذری با تاکید بر تحول در آموزش و پژوهش گفت: تحول باید تدریجی باشد؛ تحول دستوری نیست بلکه باید از درون ایجاد کرد.

وی با اشاره به تغییر لازمه پیشرفت و توسعه است اذعان کرد: هرگاه دانشگاه نتواند تغییر کند رشد و تعالی برای آن غیر دست یافتنی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  با اشاره به اینکه باید پروژه های مرتبط با جامعه و صنعت در دانشگاه انجام شود؛ تصریح کرد: آمارها به ما می گوید که ظرفیت یک جهش خیلی خوب را در شاخص های مثبت با استفاده از ظرفیت های بالقوه خود در دانشگاه داریم و باید در این رابطه بیشتر تلاش کرد.

شایان ذکر است؛ در این مراسم معاون پژوهش و فناوری و مدیر سرای نوآوری رباتیک و اتوماسیون صنعتی نیز از افتخار آفرینان رباتیک در کسب مقام برتر قدردانی و تشکر کردند.