چهاردهمین جشن گلریزان به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) شامگاه پنجشنبه در شهرستان ابرکوه یزد برگزار و خیران ۱۱ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.

به گزارش صبح ساباط به نق از روابط عمومی ستاد دیه استان یزد چهاردهمین جشن گلریزان به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) شامگاه پنجشنبه در شهرستان ابرکوه یزد برگزار شد.

این آیین که با حضور مدیر کل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ؛ معاون رئیس کل دادگستری یزد، رئیس بازداشتگاه ابرکوه، جمعی از مسئولان ، مردم ، خیران و قضات دادگستری شهرستان ابرکوه همراه بود در عمارت دولت آباد این شهرستان برگزار و خیران ۱۱ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.

سیدمسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد در این جشن با قدردانی از خیران و مشارکت کنندگان در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد گفت: دراستان یزد افزون بر یک میلیون نفر در جشن گلریزان مشارکت دارند.

سیدمسعود عظیمی با بیان اینکه تاکنون با تشکیل و برگزاری جشن گلریزان ۲۳۶۰ نفر در استان یزد آزاد شدند خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا با جلسات متعدد از شکات در پرونده ها گذشت رضایتمندانه اخذ نماییم تا زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان جرائم غیر عمد را فراهم نماییم.

عظیمی با تاکید براینکه زندان های استان یزد از نظرکیفیت مقام دوم کشور را دارد تصریح کرد: زندان جای مناسبی نیست و باید راهکارهای زندان نرفتن اشخاص فرهنگ سازی شود.

رضا مقبلی مدیر کل زندان های استان یزد نیز در این آیین گفت: هم اکنون برای آزادی ۷۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد که در زندان های استان یزد هستند ۱۶۰ میلیارد تومان نیاز است.

رضا مقبلی تصریح کرد: به هر میزان که برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد خیران مشارکت کنند ستاد دیه استان یزد هم به همان میزان کمک خواهد کرد و شهرستان ابرکوه بیشترین کاهش جمعیت کیفری را در چهار سال گذشته داشته است.

نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد افزود: در شهرستان ابرکوه هشت نفر زندانی جرایم غیرعمد حضور دارند که برای رهایی آنها از بند مبلغ چهارمیلیارد تومان نیاز است .

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه نیز با تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: اجر و پاداش خیران در دنیا و آخرت نزد خداوند متعال محفوظ است.

حجت الاسلام حسینی با قدردانی از مشارکت مردم و خیران برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد افزود: خداوند به انفاق و احسان سفارش زیادی کرده و این شاخصه ها را در ردیف منزلت ایمانی و مومنین دانسته است و احسان و انفاق سنت حسنه همه اولیاء خدا است و برجسته ترین سیره عترت نیز همین است .

گفتنی است ورزش باستانی ، مرشدی اجرای گروه سرود و موسیقی زنده از دیگر برنامه های اجرایی در این آیین بود.

انتهای پیام /