معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از اجرای 40 عنوان برنامه در ایام نوروز 1402 خبر داد. 

به گزارش صبح ساباط‌؛ نشست اطلاع رسانی تبیین اهداف و برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در نوروز ۱۴۰۲ با حضور خبرنگاران در مکان موزه خودرو های تاریخی برگزار شد.

حجت الاسلام مجتبی صداقت در این نشست با بیان اینکه در سال جدید شاهد تلاقی بهار طبیعت و بهار قرآن هستیم گفت: قریب به ۴۰ عنوان برنامه برای این ایام طراحی و از نیمه شعبان استارت کار را زدیم.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد افزود: رویکرد ما در جشن های نیمه شعبان پشتیبانی از این جشن ها بود که بیش از ۴۰ جشن را تحت پوشش قرار دادیم و البته جشنواره هایی در رابطه با آموزش شهروندی نظیر نارنج و زیتون در ایام درختکاری برگزار شد.

حجت الاسلام صداقت در ادامه با اشاره به ابعاد ۶ گانه سازمان متبوعش اشاره کرد و ابراز داشت: ابعاد فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، آموزش شهروندی، گردشگری و تبلیغات شهری از ابعاد ۶ گانه سازمان بوده که در همه این ابعاد نقش آفرینی داریم.

وی در بخش دیگری سخنانش به تشریح برنامه های عیدانه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد پرداخت و گفت: از ۲۶ اسفندماه جشن خانه تکانی را با همکاری معاونت خدمات شهری و سازمان پسماند خواهیم داشت ضمن اینکه برای لحظه سال تحویل نیز دو مراسم در گلزار شهدا و حسینیه امیرچقماق برگزار خواهیم کرد.

معاون شهردار یزد اضافه کرد: در حالی که سال گذشته فکر میکردیم برنامه سال تحویل با استقبال مناسبی روبرو نشود اما خوشبختانه سال گذشته ۵ هزار نفر در جشن سال تحویل شرکت کردند که بخش عمده ای از این تعداد همشهریان یزدی بودند و بخشی هم مسافران و مهمانان بودند.

وی از برگزاری جشن ویژه روزه اولی ها با عنوان پیشانی فرشته ها و با حضور ابوذر روحی و اجرای سلام فرمانده ۲ در روز پنجم فروردین ماه در حسینیه امیرچقماق خبر داد و ادامه داد: برگزاری جشنواره سفره هفت سین از ۲۷ اسفند در پارک ازادگان،

بزرگداشت متفاوت شهدای دهم فروردین و بازافرینی این واقعه از مسجد حظیره تا امیرچقماق، راه اندازی نوروزگاه های ۲۰ گانه و اجرای برنامه های معنوی و راه اندازی ایستگاه های آموزش شهروندی و هنری در این اماکن، اسکان مسافران در پارک های بزرگ شهر، کوهستان و ملل، اجرای ویژه برنامه های کودک در خانه رضویه، راه اندتزی غزفه های تبلیغی عفاف و حجاب با محوریت گفتمان سازی در این حوزه، ایجاد پاتوق دخترانه در خانه وزیری، کافه شهدا در مسجد چهل محراب، برگزاری تئاترهای خیابانی و سرودهای خیابانی، ابربازی ها و بازی های رومیزی، بازی های هیجانی و خانوادگی، راه اندازی ایستگاه ها و اتوبوس آموزش شهروندی، برپایی ایستگاه خیمه شب بازی، اتوبوس یزدگردی، طراحی کارت پستال با هدف معرفی ۲۰ مکان گردشگری و نصب کیوآرکد برای راهنمایی هوشمند، عینک هوشمند و تور سه بعدی اماکن تاریخی یزد، راه اندازی موزه رنده با محوزیت صنایع دستی، مفاخر یزد(فرخی یزدی، مهدی اذر یزدی، میرزا محمد تقی خان بافقی و سیدرکن الدین)، سنت ها و روایت های تاریخی و بازی های قدیمی به عنوان مهمترین برنامه های نوروزی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد نام برد.

گفتنی است سال گذشته نیز این سازمان با برگزاری برنامه های مختلف و جذاب در عید نوروز و اطلاع رسانی دقیق و درست توانست نظر بسیاری از مهمانان نوروزی و حتی بسیاری از شهروندان را به خود جلب کند