ملاقات مردمی مسئولان عالی قضایی استان یزد با بیش از 30 نفر از مردم شهر عقدا انجام شد.

به گزارش صبح ساباط، در راستای اجرای سند تحول قضایی و مردمی کردن قوه قضائیه، برنامه ملاقات مردمی با حضور غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد، مجید فرهمند زاده معاون قضایی و رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد، علی زارع رئیس دادگستری شهرستان اردکان، علی محمد دشتکیان، دادستان عمومی و انقلاب اردکان و محمدحسین دهقان رئیس دادگاه عمومی بخش عقدا با تعداد ۳۰ نفر از مردم عقدا انجام شد.

رئیس کل دادگستری استان یزد در حاشیه این برنامه گفت: عمده مشکلات طرح شده در این برنامه در حوزه زمین و مسکن بود که مقرر شد، طی مکاتبه شورای شهر عقدا با دادگاه عمومی بخش عقدا موضوع با حضور تمامی مسئولان مربوطه و دستگاه های متولی امور اراضی در شورای حفظ حقوق بیت المال استان، طرح و راهکار اساسی برای حل مشکل مردم اتخاذ گردد.

غلامعلی دهشیری افزود: بیش از نیمی از افراد مراجعه کننده در این برنامه ملاقات عمومی، با مشکل واحدی در امور اراضی مواجه بودند که با حضور نماینده شورا قرار به جمع آوری ادله و مستندات جهت بررسی کامل جهت حفظ حقوق بیت المال شد.

وی اظهار داشت: بخش دیگری از مراجعه کنندگان در این برنامه، در مباحث دیگر حقوقی و قضایی دچار مشکل و ابهام بودند که ارشاد و معاضدت لازم صورت پذیرفت.
این مقام قضایی، عدم آگاهی از قوانین و مقررات را از دیگر مشکلات در این حوزه قضایی عنوان کرد و بیان داشت: باید برای ارتقاء اطلاعات حقوقی آحاد جامعه با تکیه بر امور فرهنگی و رسانه ای برنامه ریزی کرد.
انتهای پیام/