رئیس دانشگاه فرهنگیان استان یزد: از مهمترین اهداف ما در مباحث فرهنگی به موضوع جهاد تبیین بازمی گردد و این موضوع سبب شد از اغتشاشات اخیر درامان بمانیم
به گزارش صبح ساباط؛ منصور دهقان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان یزد عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، ماموریت دانشگاه فرهنگیان را تربیت معلم طراز انقلاب اسلامی دانست و گفت:  دانشجویان این دانشگاه در ۱۰ رشته کارشناسی در دو پردیس برادران و خواهران مشغول تحصیل هستند.
وی افزود: ظرفیت دانشگاه بر اساس اعلام نیاز آموزش و پرورش به سازمان سنجش، تعیین می شود که امسال ۵۰۰ دانشجو در سطح استان پذیرش شده اند. دهقان تصریح کرد: طی ده سال گذشته ۴ هزار مهارت آموز و ۳ هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که از این تعداد ۶۰ درصد بومی هستند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه متبوعش را از دانشگاه های برتر در زمینه فرهنگی برشمرد و ابراز داشت: البته در زمینه  علمی نیز توانستیم ۴۰ دانشجوی موفق و پذیرفته شده در طرح شهید وزوایی بنیاد نخبگان تربیت کند.
وی در ادامه از برگزاری همایش علمی آموزشی علوم تجربی با همکاری و حمایت آموش و پرورش و سایر دانشگاه های استان خبر داد و اظهار داشت:  این همایش ۱۱ اسفندماه در دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار می شود.
دهقان از فعالیت ۶۰ تشکل، انجمن و کانون دانشجویی در این دانشگاه خبر داد و گفت: برگزاری اردوهای جهادی توسط دانشجویان خواهر و برادر  در مناطق محروم، اجرای طرح جهاد تربیتی مبنی بر شناسایی دانش‌آموزان فاقد تحصیل و آموزش آنان که تاکنون در سه فاز برگزاری ۴هزار دانش آموز تحت پوشش قرار گرفتند بخشی از  برنامه های فرهنگی و علمی دانشگاه است که توسط همین تشکل ها اجرا می شود.
تشکیل دبیرخانه قطب یک فرهنگی کشور با حضور استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان، برگزاری سی و سومین جشنواره قرآن و عترت، کسب جایگاه برتر در جشنواره های سی و یکم و سی و دوم، تقویت دانشجویان در حوزه منظومه آثار شهید مطهری، انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های فرهنگی مختلف از دیگر موارد مطرح شده توسط رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بود. دهقان همچنین موزه اسناد و مفاخر تربیت معلم یزد را از زمینه ساز آشنایی مردم پیشینه تربیت معلم استان که به ۸۵ سال پیش باز می گردد دانست و ابراز داشت: از عموم مردم عزیز برای بازدید از این موزه دعوت می نمایم.
وی با بیان این مطلب که کمبود فضای آموزشی بزرگترین چالش این دانشگاه است گفت: خوشبختانه با حمایت های خوب استاندار محترم ساخت دانشگاه جامع فرهنگیان در دست پیگیری است البته در زمینه اعضای هیئت علمی نیز با کمبود مواجه ایم.
دهقان در خصوص اقدامات این دانشگاه در زمینه جهاد تبیین هم ابراز داشت: از مهمترین اهداف ما در مباحث فرهنگی به موضوع جهاد تبیین بازمی گردد و این موضوع سبب شد از اغتشاشات اخیر درامان بمانیم و البته شأن این دانشگاه هم چنین اقداماتی نبود ضمن اینکه ما در این ایام بالغ بر ۷ جلسه بصیرتی با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار کردیم و به  دانشجویان را نسبت به واقعیات روشن ساختیم.
  • نویسنده : حیران