فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ماموریت بسیج را تمدن سازی اسلامی عنوان کرد و گفت: تمدن اسلامی تمدنی است که برگرفته از آموزه های اسلامی بوده و زمینه ساز ظهور است.

به گزارش صبح ساباط؛ سردار حسین زارع کمالی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد صبح امروز در جمع فرهیختگان و نخبگان بسیجی استان، ماموریت بسیج را تمدن سازی اسلامی عنوان کرد و گفت: تمدن اسلامی تمدنی است که برگرفته از آموزه های اسلامی بوده و زمینه ساز ظهور است.

وی افزود: بسیج در عرصه های مختلف در دوران دفاع مقدس و پس از آن با توکل و توسل خوش درخشیده و بر مشکلات قائق آمده است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به چالشهای جمهوری اسلامی در زمینه تحقق  تمدن اسلامی ابراز داشت: البته چالشهای امروز با چالش های اول انقلاب قابل مقایسه نیست و تفاوت های اساسی دارد.

وی تصریح کرد: اولین چالش ما استکبار جهانی است که البته استکبار در ابتدای انقلاب به زعم خود به ما از موضع ضعف نگاه می کرد اما غافل از این نکته غافل  بود که سه ضلع مثلث مردم ، خدا و ولایت کاری خواهد کارستان و علی رغم تجهیزات  و نیروی نظامی ناکافی حتی یک وجب خاک کشور هم به دشمن داده نشد.

سردار زارع کمالی با بیان اینکه آن روز که جمهور اسلامی در ابتدای راه بود دشمن به دنبال براندازی بوده و امروز هم که در اوج انقلاب هستیم به دنبال جلوگیری از قدرت ماست ابراز داشت:  امروز به برکت خون شهدا و صبوری خانواده های معظم شهدا، همچنین ایثارگری ایثارگران در اوج اقتدار قرار داریم و چالش امروز استکبار با نیز از روی همین اقتدار جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: امروز دیگر چالش استکبار مانند ابتدای انقلاب برهم زدن لانه جاسوسی نیست بلکه چالش آنان بر سر چرایی حضور ما در اطراف رژیم اشغالگر صهیونیستی و قطع دست عمال بیگانه است.

فرمانده سپاه استان تصریح کرد: روزگاری چااش دشمن  ورود سلاح های ابتدایی به کشور بود اما امروز چالش آنان صدور سلاح های فوق پیشرفته به جبهه مقاومت است و دشمن میداند اگر بخواهد ارزش های ما را زیر سوال ببرد با او برخورد جدی و قاطعی خواهد شد‌.

سردار زارع کمالی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث اخیر در کشور ابراز داشت: هدف اصلی دشمن از این اغتشاشات حجاب نیست بلکه اصل خانواده را هدف قرار داده است چرا که می داند سرباز ولایت در دامن مادران فاطمی و زینبی تربیت می شود.

وی افزود: ما امروز باید در جنگ ترکیبی و شناختی وظیفه سنگینی بر عهده داریم و انشالله با مدد الهی پیروز این جنگ همچون دفاع مقدس ما خواهیم بود.

گفتنی است در حاشیه دیدار ویدیو کنفرانسی جمعی از بسیجیان استان با رهبر معظم انقلاب از مستند «عبای خدمت» که  روایت اقدامات و فعالیت های جهادی طلاب و روحانیون استان در مقابله با شیوع کروناست رو نمایی شد
کارگردانی این مستند را سجاد میرشریف بر عهده داشته است.

  • نویسنده : حیران