فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد:بسیج در همه عرصه هایی که ذکر شد خوش درخشیده است و اساسا بسیجیان بن بست شکن هستند و نمونه بارز این بن بست شکنی در بحث مبارزه با کرونا بود.

به گزارش صبح ساباط؛ سرهنگ عباس جوکار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت تشریح برنامه های هفته بسیج در شهرستان یزد برگزار شد با بیان اینکه اصحاب رسانه بازتاب دهنده و بیانگر واقعیت ها به جامعه هستند گفت: بسیج با شعار محوری « بسیج خدمتگزار ملت ایران» در سال جاری خدمات خود را به عموم مردم ارائه خواهد داد.

وی افزود: در حقیقت بسیج خدمت مردم به مردم است و  اقدامات بسیج در دهه ۶۰ در غائله کردستان، مقابله با ترورهای بزرگان نظام و بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم و همچنین ایثارگری بسیج در دوران دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

سرهنگ جوکار در ادامه حضور بسیج در عرصه های سازندگی، علمی، امداد و نجات، کرونا و تامین امنیت ابراز داشت: بسیج در همه عرصه هایی که ذکر شد خوش درخشیده است و اساسا بسیجیان بن بست شکن هستند و نمونه بارز این بن بست شکنی در بحث مبارزه با کرونا بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد با اشاره به این مطلب که در بحث کرونا بسیجیان در  گمنامی حتی جان خود را هم در راه مبارزه با آن تقدیم کردند اظهار داشت: بسیج مدافع امنیت، جان و مال و ناموس مردم است و شاهد این مدعا شهادت تنی چند از بسیجیان ما در اتفاقات اخیر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش، روایتگری خدمات بسیج را از رسالت های اصحاب رسانه دانست و گفت:  این روایتگری باید در دو بخش جهاد تبیین و جهاد پیشرفت اتفاق بیفتد چرا که امروز  دشمن به دنبال ایجاد شک و تردید در جامعه است و شما رسانه ها بزرگترین رسالت را در امید آفرینی با بیان این دو روایت به ویژه روایت پیشرفت ها و خدمات برعهده دارید.

سرهنگ جوکار در بخش دیگری از سخنانش به اجرای بیش از
۴۳۰ عنوان برنامه در سطح ناحیه، حوزه و پایگاه انجام خواهد شد اظهار داشت: از این تعداد برنامه  ۱۵۰ عنوان برنامه شاخص تعیین شده و باید هر پایگاه حداقل یک خدمت به مردم ارائه کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظر قائم یزد در ادامه
دو هدف عمده در تدوین برنامه های بسیج را رسالت بسیج در تحقق بیانیه گام بسیج و تجلی اعتلای بسیج با تاکید بر مجاهدت ها و بن بست شکنی ها برشمرد و ابراز داشت: از صبح فردا رزمایش جهادگران فاطمی ۲ با هدف محرومیت زدایی و حمایت از مشاغل خرد آغاز خواهد شد البته مرمت ۷ منزل نیازمندان در محله امام رضا و اسکان ، راه اندازی دو کارگاه خیاطی، برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، همایش شورای تحول محلات، جشنواره مالک اشتر، عطر افشانی قبور شهدا،برگزاری بیش از ۵۰۰ حلقه صالحین و میز خدمت ادارات در نمازجمعه و برگزاری همایش شکوه اقتدار بخشی از برنامه های این هفته در سطح شهرستان است.

  • نویسنده : حیران