رئیس قوه قضائیه خطاب به کارکنان دستگاه تحت امرش گفت: درد شما را می فهمم و سختی کار شما را با توجه به حضورم در سمت های مختلف می‌دانم.

به گزارش صبح ساباط؛ حجت الاسلام غلامحسین اژه ای رئیس دستگاه قضاء دقایقی قبل در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه های قضایی استان با بیان اینکه انقلاب اسلامی  با هدف مشخصی رقم خورد و در این مسیر  مرارت ها و سختی های زیادی کشیده شده است گفت: این استان حدود ۴ هزار شهید وبیش از ۹ هزار جانباز و ۸۰۰ آزاد دارد که این مطلب یک قلم از تلاش های استان یزد برای رسیدن به این انقلاب بوده است.

وی افزود: همه این زحمات برای تحقق این انقلاب صورت گرفته و امیدواریم این انقلاب در پرتو صبوری ها زمینه ساز ظهور شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان این مطلب که استان یزد از قدیم الایام در بسیاری از امور پیشتاز بوده گفت: شهید صدوقی و یزدی ها همواره در حوادث مختلف قبل و بعد از انقلاب حضور چشمگیر داشتند مخصوصا در زمینه خدمت رسانی سلامت که امروز هم این استان به عنوان قطب پزشکی کشور مطرح است.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اهمیت رفع دغدغه قضات و پرسنل دستگاه قضا، تصریح کرد:‌ هیأتی که قبلا وارد استان یزد شده است بسیاری از مشکلات و دغدغه‌ها را احصا کردند و سعی داریم با کمک استان نسبت به رفع این دغدغه‌ها اقدام شود.

عالی‌ترین مقام قضایی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به همکاران خود گفت: درد شما را می فهمم و سختی کار شما را با توجه به حضورم در سمت های مختلف می‌دانم.

وی اضافه کرد:  همکاران شما در مجموعه ستادی زحمات زیادی کشیدند اما متاسفانه نتیجه ای حاصل نشده و وزیر دادگستری نیز با توجه به سوابقش در دستگاه قضاء تمام تلاش خود را به کار بسته است.

رئیس دستگاه قضاء با اشاره به سختی های کار در دستگاه متبوعش ابراز داشت: قطعا کار در دستگاه مخصوصا برای  قضات بسیار سخت است چرا که قضاوت کار خطیر و سختی است و بخش عمده سخت بودن آن به خاطر جنبه آخرتی است.

وی تاکید کرد: در بسیاری از مواقع قضات ناگزیرند از کارشناسان و ضابطین قضایی استفاده کنند و همین امر سختی کار قضاوت را به لحاظ شرعی و قانونی چند برابر می‌کند.

اژه ای تصریح کرد: البته حجم بالای پرونده ها، مشکلات فردی و… نیز جزوی از سختی هاست که امیدواریم با کمک مجلس و دولت مرتفع شوند.

محسنی اژه‌ای در پایان سخنان خود با بیان این که دغدغه‌های اداری دستگاه قضا نباید مانع خدمت رسانی صادقانه،‌ بی منت و متعهدانه شود، تأکید کرد: مباحث مربوط به شورای حل اختلاف باید در چارچوب قانونی و اصولی بررسی و ساماندهی شود.

گفتنی است در این جلسه پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه  رئیس کل دادگستری استان، نماینده قضات، نماینده کارکنان، نماینده سازمان های تابعه و نماینده شوراهای حل اختلاف به ایراد سخنرانی پرداختند

  • نویسنده : حیران