حاج حسن ناصر بافقي معروف به پهلوان همزمان با چهاردهمین روز از محرم الحرام به دیار باقی شتافت و مهمان اربابش حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شد.

به گزارش صبح ساباط؛حاج حسن ناصر بافقي معروف به پهلوان همزمان با چهاردهمین روز از محرم الحرام به دیار باقی شتافت و مهمان اربابش حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شد.

این پیرغلام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که متولد ارديبهشت ماه سال ۱۳۲۵ در يزد بود عمر با برکت خویش را در مسیر تربیت مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) گذراند و سپس پس از طی یک دوره بیماری روز گذشته جان به جان آفرین تسلیم کرد.

گفتنی است مرحوم ناصر بافقی پيش از ورود به مدرسه، مداحي را آغاز كرده و از سال ۱۳۵۹ با راه اندازی كلاس‌هاي مداحي شاگردان زیادی را تربیت نموده و سبك جديدی را در این زمینه با آموزش دستگاه‌شناسي موسيقي پایه گذاری نمود.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

گفتنی به همین مناسبت سازمان بسیج مداحان و هئیات مذهبی استان نیز پیام تسلیتی صادر کرده که به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

«انا لله و انا الیه راجعون»

خانواده داغدار ناصر بافقی

درگذشت استاد گرانقدر و پیر غلام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شادروان حاج حسن ناصر بافقی موجبات تألم و تأثر فراوان گردید.

انسانی مؤمن، مداح، ذاکر و عاشق اهل بیت (علیهم السلام)که بخش اعظم عمر شریف خود را در جهت نوکری خاندان نبوت و تربیت ذاکران و نوکران  ابا عبدالله الحسین(ع) سپری نمود که ان شاءالله این اعمال حسنه به عنوان باقیات و صالحات محفوظ و نزد خدای بزرگ مأجور خواهد بود.

سازمان بسیج مداحان و هئیات مذهبی حسینیه ایران_ یزد از صمیم قلب مصیبت وارده را به محضر شریف خانواده محترم، فرزندان گرامی، جامعه ستایشگری، هیئت های مذهبی و مردم شریف یزد تسلیت عرض می نماید.

قطعا هم جواری و بهره مندی از دریای بیکران الطاف رحمت الله الواسعه حضرت سیدالشهداء علیه السلام نصیب پیرغلامان و نوکران مخلصی است که پرچمداران نهضت عاشورای حسینی در حسینیه ایران بوده اند.
رحمه الله بعشاق اباعبدالله(ع)

پایگاه خبری_تحلیلی صبح ساباط؛ فقدان این پیرغلام آستان اهل بیت(ع) را به خانواده محترم، جامعه مداحی استان، شاگردان و دوستان و مردم شریف استان تسلیت و تعزیت عرض کرده از خدای رحمان غفران الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان مسئلت دارد.

  • نویسنده : حیران