رئیس سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری یزد: برنامه‌هایی چون برگزاری جشنواره، تنها به منظور فرهنگ‌سازی در زمینه مقابله با مواد مخدر صورت می‌گیرد و به معنای ادای تکلیف در این حوزه نیست.

به گزارش صبح ساباط؛ حجت‌الاسلام مجتبی صداقت رئیس سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری چهارمین جشنواره «نه به اعتیاد» که در سالن فیروزه این سازمان برگزار شد از تدوین یکصد برنامه فرهنگی و تفریحی در ایام تابستان تا پیش از ماه محرم خبر داد و ابراز داشت: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری چهارمین جشنواره «نه به اعتیاد» را با همت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل بهزیستی از تاریخ اول تا هشتم تیرماه در یزد برگزار می‌ کند.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات سخت و پیچیده‌ای است که با دیگر مسائل اجتماعی دیگر ارتباط دارد اعتیاد به مواد مخدر است اظهار داشت: مواد مخدر به عنوان یکی از پنج آسیب اجتماعی اصلی در کشور نام برده می‌شود که چهار آسیب دیگر نیز به نوعی مرتبط با مواد مخدر و اعتیاد است.

صداقت در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: برنامه‌هایی چون برگزاری جشنواره، تنها به منظور فرهنگ‌سازی در زمینه مقابله با مواد مخدر صورت می‌گیرد و به معنای ادای تکلیف در این حوزه نیست بلکه باید به رویکرد ثابتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص مقابله با مواد مخدر و اعتیاد رسیده و بسترسازی لازم صورت گیرد.

وی عزم و اراده جدی را کلید مبارزه با اعتیاد و ریشه کن کردن این بلای خانمان سوز عنوان کرد و اذعان داشت: نه تنها سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بلکه همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و … باید مسئله جدی خود را، حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص مواد مخدر قرار دهند.

  • نویسنده : حیران