دبیر کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد:مهمترین هدف این جشنواره اصلاح باورهای غلط است نیروی انتظامی هفته ای یک شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده که شهید زارعی نمونه بارز این شهداست.

به گزارش صبح ساباط؛ محبوبه وفائی دبیر کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد پیش از امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره اجتماعی «نه به اعتیاد» گفت: این جشنواره از یکم الی هشتم تیرماه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف فراگیر شدن موضوع مبارزه با مواد مخدر با همکاری دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد با فعالیت‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، آموزشی و اطلاع‌رسانی در یزد برگزار می‌شود.

وی در تشریح برنامه های این جشنواره ابراز داشت: برگزاری نمایشگاه مجازی، مسابقات، برپایی بازارچه توانمندسازی بانوان، برگزاری کارگاه‌های مشاوره‌ای رایگان، اجرای برنامه‌های میدانی و حضور بر قبور شهدای مبارزه با مواد مخدر از مهمترین برنامه‌های این جشنواره به شمار می رود.

دبیر کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد ساخت مستند از افراد بهبودیافته، اجرای برنامه‌های فرهنگی اجتماعی ورزشی در زندان مرکزی،برگزاری کارگاه‌های آموزشی، اجرای برنامه‌های مختلف در محلات با محوریت پیشگیری از اعتیاد و همایش دوچرخه‌سواری را از دیگر برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.

وفائی با اشاره به باورهای غلط جامعه نسبت به موضوع اعتیاد تصریح کرد: متاسفانه یکی از این باورهای غلط در جامعه عدم تلاش در زمینه مبارزه با مواد مخدر است که این باور غلط باید اصلاح شود و همه باید به این باور برسند که در حوزه‌های مقابله میدانی، فرهنگی، درمان و حمایت‌های اجتماعی در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و خواهد گرفت.

وی تاکید کرد : مهمترین هدف این جشنواره اصلاح همین باورهای غلط است نیروی انتظامی هفته ای یک شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده که شهید زارعی نمونه بارز این شهداست.

  • نویسنده : حیران