رئیس شورای اسلامی شهر یزد:منشاء اصلی وقوع سیلاب اخیر در بخش‌هایی از شهر یزد، تخریب قسمتی از سیل بند در منطقه کنارگذر یزد به شیراز از سوی یکی از دستگاه‌ها و عدم اطلاع رسانی این موضوع به شهرداری و سایر دستگاه‌های ذیربط بوده است.

به گزارش صبح ساباط؛ رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه آبگرفتگی اخیر ناشی از تخریب بخشی از سیل‌بند محدوده جنوبی یزد بوده است گفت: در پی وقوع این بحران مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری، بخصوص و در رأس آن شهردار یزد، معاونین ایشان و مدیران مناطق، و کارگران خدوم و زحمتکش خدمات شهری بی وقفه و شبانه روز پیگیر رفع آبگرفتگی و مشکلات پیش آمده بوده و از هیچ تلاشی مضایقه نکردند. ضمن اینکه هیچ اصراری هم به رسانه ای شدن این تلاش‌ها نداشتند.

عزیز الله سیفی افزود: منشاء اصلی وقوع سیلاب اخیر در بخش‌هایی از شهر یزد، تخریب قسمتی از سیل بند در منطقه کنارگذر یزد به شیراز از سوی یکی از دستگاه‌ها و عدم اطلاع رسانی این موضوع به شهرداری و سایر دستگاه‌های ذیربط بوده است. بدیهی است چنانچه ما از تخریب سیل بند یزد مطلع بودیم قطعاً پیشگیری انجام می‌شد و با مدیریت بهتر و سریعتری امدادرسانی صورت می‌گرفت. با این وجود کار به نحو واقعاً جهادی و با همت کارگران و مدیران خدوم شهرداری انجام و تا حد زیادی از توسعه آبگرفتگی به سایر نقاط شهر و بروز یک فاجعه خیلی بزرگتر جلوگیری شد.

وی ادامه داد: بخشی از این سیل بند در زمین‌های طرح جامع پارک علم و فناوری یزد بوده که برای انجام عملیات عمرانی به پهنای شش تا هفت متر تخریب شده و همچنین شکاف در سیل‌بند منشاء حرکت سیلاب به سمت شهر یزد بوده است.

عزیز الله سیفی در پایان گفت: اعضای شورای اسلامی شهر از این بابت بسیار ناراحت و پیگیر هستند. در همین راستا تصمیم بر آن شد که برای موشکافی دقیق و کارشناسی دلایل بروز این وضعیت و اتخاذ تصمیماتی برای جلوگیری از تکرار چنین معضلاتی در شهر ان‌شاءالله ساعت ۱۰:۰۰ صبح پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت جلسه فوق‌العاده‌ای تشکیل گردد. این جلسه در محل صحن شورای اسلامی شهر یزد و با حضور اعضای شورا، شهردار محترم و مدیران مرتبط در شهرداری، بعلاوه مدیران کلیه نهادهای مسئول و مرتبط خارج از مجموعه شهرداری تشکیل شده و موضوع بصورت ویژه توسط نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر پیگیری خواهد گردید.

ضمنأ برای اطلاع‌رسانی شفاف و دقیق، کل مذاکرات این جلسه به طور زنده و مستقیم از طریق تارنمای شورای اسلامی شهر یزد در نشانی shora.yazd.ir قابل مشاهده و استماع توسط کلیه شهروندان گرامی خواهد بود.