رئيس پليس فتا استان يزد از شناسايي و دستگيري فردي که با درج آگهي فروش لوازم خانگي در سايت‌هاي واسط خريد، از کاربران فضاي مجازي کلاهبرداري مي‌کرد، خبر داد.

به گزارش صبح ساباط، سرهنگ “مرتضي ابوطالبي” در تشريح اين خبر گفت: يکي از شهروندان با در دست داشتن شکوائيه قضايي به اين پليس مراجعه و مدعي شد اخيرا قصد خريد لوازم خانگي را داشته که آگهي با عنوان فروش لوازم خانگي ارزان با نام يکي از شهر‌هاي غربي کشور مشاهده و پس از انتخاب کالاي مورد نظر و پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون ريال بابت بيعانه، فروشنده از ارسال کالا خودداري و پاسخگوي تماس‌هاي وي نمي‌باشد.
وي ادامه داد: برابر بررسي و اقدامات فني، متهم در يکي از استان‌هاي غربي شناسايي شد و ضمن هماهنگي با مقام قضايي و با همکاري پليس فتا استان مربوطه متهم دستگير شد.
رئيس پليس فتا استان يزد افزود: متهم در تحقيقات به عمل آمده ضمن اقرار به جرم خود، انگيره خود از اين عمل را مشکلات مالي عنوان ومتهم جهت سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفي شد.
اين مقام انتظامي با بيان اينکه برخي سودجويان از طريق آگهي‌هاي جعلي در فضاي مجازي و جلب اعتماد از قزبانيان اقدام به کلاهبرداري مي‌نمايند به کاربران توصيه کرد: قبل از هرگونه خريد، از صحت و سقم آگهي و کالاي ارائه شده اطمينان حاصل کرده و مبلغ کالاي خريداري شده را در محل بپردازند.
وي تاکيد کرد: شهروندان در خريدهاي اينترنتي فريب ظاهر زيبا و پر رنگ و لعاب صفحات اينستاگرامي را نخورند و جهت پيشگيري از خريد کالاي معيوب، تقلبي و کلاهبرداري‌هاي احتمالي، خريدهاي خود را فقط از وب سايت رسمي توليد کنندگان و يا نمايندگي‌هاي فروش انجام دهند.
رئيس پليس فتا يزد با بيان اينکه کارشناسان پليس فتا استان زنجان بصورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رساني به شهروندان در حوزه جرايم سايبري مي‌باشند، اظهار داشت : کاربران در صورت برخورد با موارد مشکوک، موضوع را از طريق مرکز فوريت‌هاي سايبري به شماره ۰۹۶۳۸۰ يا سايت پليس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لينک مرکز فوريت‌هاي سايبري با کارشناسان پليس فتا در ميان بگذارند.